Polskie Radio Dzieciom

Wpływ muzyki na rozwój dziecka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 23:59
Wpływ muzyki na rozwój dziecka od wielu lat jest przedmiotem badań psychologów. Czy dzieci powinny słuchać muzyki? Jaki wpływ ma muzyka na wrażliwość dziecka i na jego ogólny rozwój intelektualny?
Audio
  • 22.10.18 Strefa rodzica: Wpływ muzyki na rozwój dziecka
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

Według niektórych specjalistów dziecko juz w brzuchu matki słyszy muzykę i reaguje na nią. Edukacją muzyczną można objąć dzieci już w pierwszym roku życia. 

Audycję przygotowała Joanna Ficińska.

Goście audycji: Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta, Basia Jagodzińska Habisiak- muzykoterapeuta. Goście audycji: Paweł Zawitkowski - fizjoterapeuta, Basia Jagodzińska Habisiak- muzykoterapeuta.

Data emisji: 22.10.2018

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom


Zobacz także
Czytaj także

Dzieciństwo ucznia po szkole. Czas wolny czy ciężka praca?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 07:00
Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny, czyli czas dodatkowych zajęć w dziennym planie ucznia. Jest to okres, w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Jak sobie z tym poradzić? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Metoda Montessori

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 23:55
Kim była Maria Montessori, jakimi zasadami rządzi się przedszkole montessoriańskie, jak możemy zweryfikować, że jest ono faktycznie prowadzone wg zasad metody Montessori?
rozwiń zwiń