Polskie Radio Dzieciom

O teatrze, który pobudza dziecięcą wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 18:40
Wystarczy otworzyć tajemnicze pudełko, wyjąć z niego potrzebne rekwizyty, włączyć płytę z muzyką i zaprosić dziecko do zabawy - do turlania, chichrania i przytulania. I dzięki temu w domu - pomimo izolacji, będzie tak ciekawie jak w Teatrze Małego Widza.
Zdaniem gościa Kulturalnej Jedynki w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważna
Zdaniem gościa "Kulturalnej Jedynki" w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważnaFoto: Tatiana Bobkova/shutterstock.com

Teatr ten jest także teatrem, który tworzy sztukę nie tylko dla młodego, ile dla bardzo małego widza, czyli dla Naj-naja. Można przyjść na spektakle mając rok życia, czyli od razu, jak się zacznie chodzić. A właściwie - chodzenie wcale nie jest tam potrzebne - w czasie przedstawienia lepsze jest turlanie, słuchanie muzyki, czy podziwianie kosmicznego nieba na suficie.


Posłuchaj
54:46 kulturalna 29.11.mp3 .

Wierzę w teatr, który pobudza dziecięcą wyobraźnię - powiedziała Agnieszka Czekierda. Pomysłodawczyni Teatru Małego Widza przekonywała, w audycji Kulturalna Strefa w Polskim Radiu Dzieciom, że warto traktować dzieci jak równorzędnych partnerów, doceniać ich inteligencję i zdolność do samodzielnego myślenia. W czasie audycji można było posłuchać wielu utworów z płyty "Ocean snów". - Uwielbiamy te utwory do przytulania, zasypiania, te wolniejszy utwory dają tak sporo przestrzeni do takiego wspólnego muzykowania - zachęcał gość Kulturalnej Strefy Czy warto zasłuchać się w tej muzyce? Przekonajcie się sami.  

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 29.11.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.


Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także
Czytaj także

"Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:15
Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę. Tylko co mu z tego przyjdzie, skoro nie widzi świata dookoła? Bo gdyby się tylko rozejrzał, zobaczyłby na pewno to samo, co widzi czytelnik tej pięknej książki autorstwa Tiny Oziewicz - strzeliste góry, las i łąkę. I przestałby się lękać, prawda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wirtualna podróż po Polsce. Gra on-line

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 10:08
Marzyliście o dalekich podróżach? Czasem okazuje się, że to, co najciekawsze jest całkiem blisko. Chcecie zwiedzać świat, tymczasem warto najpierw rozejrzeć się we własnym kraju. Myślicie o podróży samolotem, pociągiem - tymczasem można taką podróż rozpocząć w internecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki, które warto znaleźć pod choinką

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Wielkimi krokami zbliżają się święta i choinka, a pod tą choinką prezenty. Dlatego Lew i Królik pozmawiali o książkach pod choinkę. Książka może być jednym z najlepszych prezentów na długie zimowe wieczory. 
rozwiń zwiń