!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

O teatrze, który pobudza dziecięcą wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 18:40
Wystarczy otworzyć tajemnicze pudełko, wyjąć z niego potrzebne rekwizyty, włączyć płytę z muzyką i zaprosić dziecko do zabawy - do turlania, chichrania i przytulania. I dzięki temu w domu - pomimo izolacji, będzie tak ciekawie jak w Teatrze Małego Widza.
Zdaniem gościa Kulturalnej Jedynki w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważna
Zdaniem gościa "Kulturalnej Jedynki" w teatrze zawsze będzie miejsce dla klasycznej baśni, ale obecność współczesnego bohatera jest także dla młodych widzów niezmiernie ważnaFoto: Tatiana Bobkova/shutterstock.com

Teatr ten jest także teatrem, który tworzy sztukę nie tylko dla młodego, ile dla bardzo małego widza, czyli dla Naj-naja. Można przyjść na spektakle mając rok życia, czyli od razu, jak się zacznie chodzić. A właściwie - chodzenie wcale nie jest tam potrzebne - w czasie przedstawienia lepsze jest turlanie, słuchanie muzyki, czy podziwianie kosmicznego nieba na suficie.


Posłuchaj
54:46 kulturalna 29.11.mp3 .

Wierzę w teatr, który pobudza dziecięcą wyobraźnię - powiedziała Agnieszka Czekierda. Pomysłodawczyni Teatru Małego Widza przekonywała, w audycji Kulturalna Strefa w Polskim Radiu Dzieciom, że warto traktować dzieci jak równorzędnych partnerów, doceniać ich inteligencję i zdolność do samodzielnego myślenia. W czasie audycji można było posłuchać wielu utworów z płyty "Ocean snów". - Uwielbiamy te utwory do przytulania, zasypiania, te wolniejszy utwory dają tak sporo przestrzeni do takiego wspólnego muzykowania - zachęcał gość Kulturalnej Strefy Czy warto zasłuchać się w tej muzyce? Przekonajcie się sami.  

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 29.11.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.


Zobacz także
Czytaj także

"Co robią uczucia?" - o książkach na listopadową chandrę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 12:15
Lęk siedzi w zardzewiałej puszce w ciemnym rogu pod szafą. Ma tam ulubioną kryjówkę. Tylko co mu z tego przyjdzie, skoro nie widzi świata dookoła? Bo gdyby się tylko rozejrzał, zobaczyłby na pewno to samo, co widzi czytelnik tej pięknej książki autorstwa Tiny Oziewicz - strzeliste góry, las i łąkę. I przestałby się lękać, prawda?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wirtualna podróż po Polsce. Gra on-line

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 10:08
Marzyliście o dalekich podróżach? Czasem okazuje się, że to, co najciekawsze jest całkiem blisko. Chcecie zwiedzać świat, tymczasem warto najpierw rozejrzeć się we własnym kraju. Myślicie o podróży samolotem, pociągiem - tymczasem można taką podróż rozpocząć w internecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Książki, które warto znaleźć pod choinką

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:00
Wielkimi krokami zbliżają się święta i choinka, a pod tą choinką prezenty. Dlatego Lew i Królik pozmawiali o książkach pod choinkę. Książka może być jednym z najlepszych prezentów na długie zimowe wieczory. 
rozwiń zwiń