X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Trwa 9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 08:00
Już po raz dziewiąty we Wrocławiu odbywa się jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, rodziców, opiekunów oraz całych rodzin. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca. W tym roku w kilku lokalizacjach – Teatr Polski (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu i Impart. W programie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" m. in. goście z Norwegii, Hiszpanii i Czech. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci Dziecinada
9. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” Foto: mat. pras.

"Dziecinada" to festiwal dla osób w każdym wieku. Oprócz propozycji z wielu zakątków świata, również rodzime spektakle. Festiwal to nie tylko przedstawienia teatralne, ale też liczne warsztaty, pokazy, animacje i koncerty. Współcześnie dzieci, młodzież i my wszyscy potrzebujemy realnego kontaktu z emocją. 

Posłuchaj
59:47 2022_05_15 21_00_10_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 15 maja godz. 21:00 Rozmowa o 9. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci "Dziecinada".

 

- Teatr powinien być przestrzenią, która daje taką możliwość, że spotykamy się twarzą w twarz z różnymi emocjami, uczymy się interakcji, używając różnych narzędzi teatralnych, dostrzegamy magię i piękno nie tylko przez ekran, doświadczamy wyjątkowych, unoszących, wzruszających czy nawet pełnych miłości sytuacji, ale też czasami trochę dziwnych, może trochę nieprzyjemnych, trochę zaskakujących – powiedziała Wiktoria Włodarczyk gość "Kulturalnej strefy" w Polskim Radiu Dzieciom.

Więcej z załączonej audycji. Zapraszamy!

 

Audycja: Kulturalna Strefa  (kliknij aby poznać cykl audycji)
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Wiktoria Wiktorczyk – producentka festiwalu "Dziecinada"
Data emisji: 15.05.2022
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:
Premiera "Pippi Långstrump" w teatrze Andersena w Lublinie
"Karuzela wierszy" w Teatrze Groteska. Nowy spektakl dla najmłodszych gości z Ukrainy

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Premiera "Pippi Långstrump" w teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:00
Na pewno znacie i lubicie tę historię nawet, jeśli jesteście już całkiem duzi. Pippi Langstrumpf to dziewczynka, która mieszka sobie w Willi Śmiesznotce razem z koniem Alfonso i Panem Nillsonem -  małpką kapucynką, ma walizkę pełną złotych monet i… - co jest marzeniem wielu dzieci - wcale nie chodzi do szkoły.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2022 08:00
Hasłem przewodnim 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" jest GośćINNOŚĆ, gdzie inność jest rozumiana jako odmienność i różnorodność, a gościnność to szacunek i ciekawość drugiego człowieka. W programie oprócz spektakli dla dzieci, młodzieży i dorosłych, projekty nawiązujące do motta tegorocznej odsłony festiwalu. Start już 14 maja w Rzeszowie, a całość potrwa do 18 maja. 
rozwiń zwiń