!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziecięcy Uniwersytet Sztuki. Kiedy? Gdzie? Co znajdzie się w programie?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 16:32
Dziecięcy Uniwersytet Sztuki, to uczelnia zorganizowana specjalnie dla dzieci. Projekt startuje 2 października w Mazowieckim Instytucie Kultury, a jego głównymi założeniami są pogłębianie wrażliwości na sztukę oraz wzmacnianie kompetencji, którym towarzyszyć ma przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkich zgromadzonych interesować będzie wiele zagadnień związanych ze sztuką, literaturą i architekturą. W nawiązaniu do tematów zajęć polecane będą wystawy, spektakle i inne wydarzenia artystyczno-kulturalne. 
Dziecięcy Uniwersytet Sztuki
Dziecięcy Uniwersytet SztukiFoto: mat. pras.

W zamyśle organizatorów słuchacze podzieleni będą na dwie grupy. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a w rozkładzie każdego jednodniowego spotkania nie zabraknie wykładów i zajęć praktycznych. Co nie jest sztuką, a co jednak jest? Jak kreatywnie bawić się słowem? Jak pracować z emocjami i oswajać stres? Na te pytania odpowiedzieli goście audycji Kulturalna Strefa, Magdalena Glapińska – współtwórczyni projektu oraz Milena Szabelewska - koordynatorka. 

Dziecięcy Uniwersytet Sztuki to nic innego jak cykl spotkań poświęconych sztuce pod każdą postacią. - Chcemy zabrać małych słuchaczy - i dużych też - w niezwykłą podróż po wszystkich obszarach sztuki – od literatury poprzez muzykę, malarstwo, architekturę, teatr i zaprosiliśmy też bardzo znanych ciekawych wykładowców, gości – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Milena Szablewska. 

Posłuchaj
58:58 2022_09_11 21_00_08_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 11 września godz. 21:00

 

Słowem, które towarzyszyło Magdalenie Glapińskiej podczas powstawiania projektu to "renesans". - Obszar sztuki jest bardzo szeroki i rozległy. Im więcej dziecko, będąc dzieckiem doświadczy, usłyszy, zobaczy, tym więcej do tej walizki spakujemy na później – tłumaczy współtwórczyni projektu. Dziecięcy Uniwersytet Sztuki pomaga stać się obytym w świecie "człowiekiem renesansu", który będzie wyposażony w niezbędne kompetencje przyszłości.  

Więcej informacji na temat Dziecięcego Uniwersytetu Sztuki w audycji "Kulturalna Strefa" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszam do wysłuchania załączonej audycji.   

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Magdalena Glapińska – współtwórczyni projektu Dziecięcy Uniwersytet Sztuki, Milena Szabelewska – koordynatorka
Data emisji: 11.09.2022
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na platformie podcasty.polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Szanowny Panie" i "Jak się kochamy w domu?". Rozmowa z Klaudią Paź

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 13:47
Całkiem niedawno wydała swoją pierwszą powieść zatytułowaną "Szanowny Panie", a jej powstanie wiąże się z komediodramatem "Jak się kochamy w domu?" granym na deskach Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Jest to ponadczasowa i wielowymiarowa historia w trzech jednoaktówkach o budowaniu i rozpadzie relacji między ludźmi. Muzykę skomponowała Urszula Borkowska, a teksty stworzył Kamil Banasiak. Utwory wykonane na żywo przez utalentowanych muzyków są komentarzem i dopełnieniem akcji scenicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bomba Banda". Rozmowa z Marią Holką - autorką audioserialu 

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 14:15
Kret Albin, pies Onufry, mieszkający w szopie nietoperz Ignacy, kot Pafnucy, kura Gosia i rybka Nula zamieszkująca przydomowy staw, która w wodzie wcale nie czuje się jak ryba. Ta ciekawa kompania ma wielką moc rozwiązywania problemów, niesienia pomocy potrzebującym, podnoszenia na duchu i zarażania śmiechem. W "Kulturotece" zagościła Maria Holka, która doskonale ich zna, a także wie, gdzie można ich "spotkać". "Bomba banda" to jej najnowszy projekt adresowany do młodej publiczności, Jest to drugi siedmioodcinkowy audioserial utrzymany w duchu pierwszego, opowiadającego o zbyt wolnym ślimaku z za dużą skorupą i poplątanej dżdżownicy "W krainie wysokich traw". 
rozwiń zwiń