!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Znamy laureatów tegorocznych Słoneczników. Posłuchaj "Kulturalnej strefy" w PRD

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 23:59
Słoneczniki to konkurs, w którym głos mają rodzice. Jest to plebiscyt na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci. Głównym celem Słoneczników jest docenienie i nagrodzenie najlepiej przygotowanych wydarzeń. Od dziesięciu lat w Warszawie, jedenastu w Krakowie i sześciu na Śląsku, wybierane są inicjatywy, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju dzieci, będąc równocześnie najlepsza rozrywką. W Kulturalnej Strefie pojawili się laureaci tegorocznej, warszawskiej edycji plebiscytu - Grażyna Deneka, reprezentująca Muzeum Warszawy, Weronika Kołacz z Muzeum Historii Polski oraz Bartłomiej Włodkowski z Fundacji AVE. 
Na zdjęciu Grażyna Deneka, Weronika Kołacz, Bartłomiej Włodkowski oraz Martyna Chuderska - dziennikarka PRD.
Na zdjęciu Grażyna Deneka, Weronika Kołacz, Bartłomiej Włodkowski oraz Martyna Chuderska - dziennikarka PRD.Foto: PR

Statuetka Złotego Słonecznika w kategorii Język za Warszawianki znane i nieznane - Konkurs Literacki Muzeum Warszawy trafiła do Muzeum Warszawy. „Zadaniem konkursowym było napisanie felietonu bądź opowiadania poświęconego Warszawiance i to dzieci same wybierały osobę, której warto poświęcić uwagę i napisać felieton bądź opowiadanie. Ze wzruszeniem jury konkursu czytało pracę, której autorka opisała swoją mamę i to było niesamowite przeżycie” – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Grażyna Deneka. Jak dodała, tegoroczna edycja była pełna emocji i nieoczekiwanych wzruszeń. 

Posłuchaj
59:56 2022_09_18 21_00_32_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 18 września godz. 21:00

Statuetka Złotego Słonecznika oraz Nagroda Rodzica w kategorii Przyroda za grę rodzinną „Zielnik księżnej” trafiły do Muzeum Historii Polski. „Uczestnicy naszej gry i innych wydarzeń to zarówno dorośli, jak i młodsi uczestnicy, całe rodziny, często bywalcy, którzy wracają do nas co roku – którzy się dobrze bawią wspólnie” – mówiła w Kulturalnej Strefie Weronika Kołacz. „Bardzo cenny jest fakt spędzania czasu razem oraz to, że zarówno dorośli, jak i dzieci są aktywni, bawią się, a nawet wracają z merytorycznymi uwagami” – dodała. Równie ważna jest kwestia wspólnego działania, ponieważ gra jest efektem pracy zespołowej.

Statuetkę Złotego Słonecznika oraz Nagrodę Rodziców w kategorii Ruch za My chcemy wyjść, czyli KAJAKOBUS otrzymała Fundacja AVE. „Wymyśliliśmy coś takiego, co będzie możliwe do realizacji w Warszawie, ale będzie plenerowe, a jednocześnie edukacyjne – połączenie kajaków, które są w Fundacji AVE od samego początku, czyli od osiemnastu lat i wycieczek zabytkowym autobusem po Warszawie” – wyjaśnił na antenie Polskiego Radia Dzieciom Bartłomiej Włodkowski.  

Więcej na temat inicjatyw nagrodzonych podczas tegorocznej odsłony warszawskich Słoneczników w audycji Kulturalna Strefa na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.   

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Grażyna Deneka, Weronika Kołacz, Bartłomiej Włodkowski
Data emisji: 18.09.2022
Godzina emisji: 21:00

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

"Migane Wiersze". Nauczmy się świata ciszy - rozmowa z Olgą Bończyk

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 13:51
Czy poezję dla dzieci można atrakcyjnie przedstawić używając gestów i mimiki, systemem znaków umownych, tak,  żeby poznały je osoby głuche? Tego zadania po raz kolejny podjęli się twórcy projektu "Migane wiersze", który w tym roku ma swoją drugą odsłonę. Wybitni aktorzy między innymi Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Anna Dymna, Jarosław Boberek użyczyli swoich głosów czytając poezję na głos, a wiersze na język migowy tłumaczyła Marta Abramczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plebiscyt "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Rozmowa z Tatianą Audycką-Szatrawską

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 13:00
18 stycznia bieżącego roku wystartowała czwarta edycja powstałego z inicjatywy blogerów książkowych  plebiscytu "Lokomotywa – książka dla niedorosłych". Jest to swoista promocja literatury wysokiej jakości – tej znanej i mniej znanej. Więcej o plebiscycie opowiedziała w audycji Kulturalna Strefa popularyzatorka dziecięcej i młodzieżowej literatury, Tatiana Audycka-Sztrawska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

9. Festiwal Literatury dla Dzieci - edycja Gdańsk. Rozmowa w "Kulturotece"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 11:30
Na językach! – to hasło przewodnie 9. Festiwal Literatury dla Dzieci. Na pierwszą odsłonę Festiwalu w Gdańsku, która staruje już w najbliższy wtorek, organizatorzy zaplanowali mnóstwo spotkań z pisarzami i ilustratorami. Wśród nich znalazł się gość Kulturoteki - Daniel de Latour. Tematem jego sobotniego spotkania z czytelnikami będzie "Wewnętrzne życie skarpetek". Daniel da Latour opowiedział w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom między innymi o warsztacie ilustratora "od podszewki", a dyrektor Festiwalu, Łukasz Dębski przybliżył bogaty program i zaprosił na to wyjątkowe, literackie wydarzenie.
rozwiń zwiń