Polskie Radio Dzieciom

9. Festiwal Literatury dla Dzieci - edycja Gdańsk. Rozmowa w "Kulturotece"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 11:30
Na językach! – to hasło przewodnie 9. Festiwal Literatury dla Dzieci. Na pierwszą odsłonę Festiwalu w Gdańsku, która staruje już w najbliższy wtorek, organizatorzy zaplanowali mnóstwo spotkań z pisarzami i ilustratorami. Wśród nich znalazł się gość Kulturoteki - Daniel de Latour. Tematem jego sobotniego spotkania z czytelnikami będzie "Wewnętrzne życie skarpetek". Daniel da Latour opowiedział w audycji "Kulturoteka" w Polskim Radiu Dzieciom między innymi o warsztacie ilustratora "od podszewki", a dyrektor Festiwalu, Łukasz Dębski przybliżył bogaty program i zaprosił na to wyjątkowe, literackie wydarzenie.
9. Festiwal Literatury dla Dzieci - edycja Gdańsk 23-25.09.2022.
9. Festiwal Literatury dla Dzieci - edycja Gdańsk 23-25.09.2022.Foto: mat. pras.

W tym roku podczas festiwalu będzie dużo rozmów o języku, zarówno w kontekście szans komunikacyjnych, jakie on daje, jak i barier językowych. Organizatorzy nie zamierzają się jednak ograniczać do komunikacji werbalnej, języka polskiego ani nawet ludzkiego, ponieważ będzie można się dowiedzieć co nieco o języku psa i kota. Oprócz warsztatów z języka graficznego spodziewać się można dużej dawki polskiej poezji, która stanowi sedno rozważań literackich o naszym języku ojczystym. 

Posłuchaj
60:10 [DAB]Dzieciom (PCM) 18 wrzesień 2022 17_00_03.mp3 9. Festiwal Literatury dla Dzieci - edycja Gdańsk_Kulturoteka_18.09.2022

Festiwal Literatury dla Dzieci to nie tylko liczne spotkania, warsztaty i konferencje,  ale także koncerty, wystawy oraz czytanki po zachodzie słońca. „Pokazujemy tę literaturę jako źródło innych sztuk, zarówno sztuk wizualnych, teatru, filmu, muzyki” – tłumaczy Łukasz Dębski. „Takie interdyscyplinarne podejście wydaje nam się najciekawsze dla naszych odbiorców” – dodaje. Podejście, o którym mówi dyrektor festiwalu pozwala na doświadczanie literatury na wiele różnych sposobów, a co najważniejsze – w grupach. 

Więcej o festiwalu w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

 

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Daniel de Latour – ilustrator, Łukasz Dębski – dyrektor Festiwalu Literatury dla Dzieci
Data emisji: 18.09.2022
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

Czytaj dalej:

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Wrażenia po spektaklu "Kulka" we wrocławskim Teatrze Lalek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 14:28
Spektakl "KULKA" za pomocą muzyki, form plastycznych i ruchu opisuje historię pewnej przyjaźni. Czym tak naprawdę jest przyjaźń? Jak poznać, że się z kimś przyjaźnimy i w jaki sposób pielęgnować tę relację? Odpowiedzi na te pytania zna gość audycji "Kulturalna Strefa", autor spektaklu "KULKA" który niedawno miał swoją premierę we Wrocławskim Teatrze Lalek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Byliśmy na Festiwalu Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" - relacja

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 10:10
W tym roku Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Rabka Festival" pomieścił aż 62 wydarzenia dla dzieci i dorosłych, w tym: 32 spotkania, warsztaty autorskie dla różnych grup wiekowych, a także cztery wieczory czytania w wykonaniu znanych aktorów, trzy warsztaty integracyjne z uwzględnieniem dzieci o szczególnych potrzebach, sześć wystaw ilustracji książkowych i jedną plenerową wystawę rekomendacji czytelniczych, 11 inspirujących prezentacji eksperckich z dziedziny promocji czytelnictwa dla dorosłych, czytelnię na polu i literacką grę miejską. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pamiętniki Tatusia Muminka" już w kinach. "Kulturoteka" w Dolinie Muminków

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 14:45
W "Kulturotece" rozmawialiśmy o kinie dla dzieci. Nadarzyła się bowiem okazja, by wybrać się do sali kinowej i obejrzeć na dużym ekranie animację "Pamiętniki Tatusia Muminka", czyli nic innego, jak doskonale znany nam tytuł autorstwa fińskiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, niesamowitą opowieść, od której wszystko się zaczęło. O animacji mówił w "Kulturotece" Mateusz Możdżeń, szef dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Zapraszamy!
rozwiń zwiń