!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

O dorobku artystycznym Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 15:00
Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała m.in. "Aliaszkę", "Bajki nasenne", "Między światem a zaświatem", "Kury z grubej rury" czy "O kurza twarz!". Ta wspaniała artystka lubi opowiadać czarną kreską, ale nie boi się też kolorowych plam. Od lat myślenia wizualnego uczy starszych i młodszych, prowadzi też zajęcia dla dzieci "Być jak Leonardo" w Strefie Kultury w Piasecznie oraz warsztaty o karykaturze w Muzeum Karykatury w Warszawie i jest zakładniczką Zająca Szarego Obywatela. 
Nika Jaworowska-Duchlińska gościem Polskiego Radia Dzieciom
Nika Jaworowska-Duchlińska gościem Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Autorska książka „Z duchem do teatru" to połączenie wszystkich pasji Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, czyli tworzenia kostiumów, scenografii i ilustracji. W 2017 roku zabrała dzieci i dorosłych do teatru, dzisiaj zabrała nas w podróż do swojego malowniczego świata. Bezpośrednim pretekstem do spotkania w Kulturalnej Strefie stała się jednak opowieść o kurach autorstwa Justyny Bednarek, która doczekała się kolejnych części. Oba tomy zilustrowała gościni Polskiego Radia Dzieciom, Nika Jaworowska-Duchlińska. 

Posłuchaj
59:19 2022_10_30 21_00_11_RadioDzieciom_Kulturalna_Strefa.mp3 Kulturalna Strefa 30 października godz. 21:00

Rysowała od najmłodszych lat, jednak świadome rysunki, w których pojawiała się potrzeba wypowiedzi to czas liceum. – Mam kilka rysunków z tamtego okresu i uważam, że są dobre, są takie dojrzałe, świadome – wspomniała na antenie Polskiego Radia Dzieciom ilustratorka, scenografka i kostiumografka. Więcej o dorobku artystycznym Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, a także o licznych projektach, które realizuje nie tylko jako ilustratorka w audycji Kulturalna Strefa na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania. 

Audycja: Kulturalna Strefa
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Nika Jaworowska-Duchlińska – ilustratorka, scenografka, kostiumografka
Data emisji: 30.10.2022
Godzina emisji: 21:00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

Czytaj dalej:

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.  

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

"O kurza twarz". Książka Justyny Bednarek na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Kurza seria to historie przesympatycznej rodziny Ogórków i czterech kur. W drugim tomie pod tytułem "O kurza twarz" możemy jeszcze lepiej poznać rodzinę Ogórków, dowiadując się chociażby, że tacie Ogórkowi humor poprawia cynamon. Autorka książki "O kurza twarz" zdradziła w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, co poprawia humor jej samej, a także powiedziała, bez czego nie rusza się w podróż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kocia Szajka i fałszerze pierników". Rozmowa z autorką Agatą Romaniuk

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 07:00
"Kocia Szajka i Fałszerze pierników" to już piąty tom z przygodami słynnej kociej gromady z Cieszyna. Dlaczego akcja przenosi się do Torunia i co będzie się tam działo? Kim jest tajemnicza dziewczynka, której Agata Romaniuk zadedykowała piąty tom "Kociej Szajki"?
rozwiń zwiń