Polskie Radio Dzieciom

W "Kulturalnej strefie" rozmowa o Festiwalu Mały Koneser

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 09:15
Festiwal Mały Koneser rozgościł się w Centrum Praskim Koneser w ubiegłym roku, a wydarzenie zyskało ogromne uznanie nie tylko najmłodszej publiczności. Kolejna, wyczekiwane przez miłośników literatury edycja festiwalu Mały Koneser już w najbliższy weekend w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W ramach drugiej edycji na 18 i 19 marca zaplanowanych zostało wiele wydarzeń. Całości towarzyszyć będą targi książki dziecięcej i młodzieżowej Mały Koneser.
Festiwal Mały Koneser już w ten weekend O programie wydarzenia Magdalena Kłos-Podsiadło
Festiwal Mały Koneser już w ten weekend! O programie wydarzenia Magdalena Kłos-Podsiadło Foto: mat. pras.

Wśród wydarzeń zaplanowanych w ramach festiwalu warsztaty motoryzacyjno-plastyczne z Piotrem Karskim, warsztaty Malujemy, co czujemy z Marianną Sztymą, warsztaty Oko na świat. Proszę tędy! z Romaną Romanyszyn, rozmowy z autorami książek, autografy i rysunkowe dedykacje dla Małych koneserów, komiksowy pitching, Bajka na końcu świata, czyli pokaz pilotażowego serialu z udziałem Marcina Podolca i żywe słuchowisko dla dużych i małych – "Tkaczka chmur". Będzie też możliwość porozmawiania z wydawcami i wydawczyniami o ich pracy, fascynacjach i wydawniczych wyborach. 

Posłuchaj
30:05 ks.mp3 W "Kulturalnej strefie" rozmowa o Festiwalu Mały Koneser

Kwadrans z Wydawnictwem to godzina podzielona na cztery kwadranse. Każda część to rozmowy z osobami, które stoją za wydawnictwem. – Myślę, że to będą takie krótkie refleksje "na gorąco" – mówiła organizatorka festiwalu, wspominając ubiegłoroczne wydarzenie – W zeszłym roku te rozmowy były skoncentrowane na tym, że działalność poszczególnych wydawców przez ostatnich 20 lat zmieniła nasz rynek książki dla dzieci bardzo mocno. W tej chwili mamy piękny wybór bardzo dobrych książek, które są nagradzane na całym świecie i możemy być naprawdę dumni. W tym roku ponawiamy te rozmowy, będą skupiały się wokół konkretnych tematów, np. jak dane wydawnictwo nabywa prawa autorskie.

Więcej o programie festiwalu, o tym, czego można się spodziewać, a także o tym, skąd wziął się pomysł na zorganizowanie festiwalu Mały Koneser w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania! 

Audycja: Kulturalna Strefa

Prowadzi: Martyna Chuderska

Gość: Magdalena Kłos-Podsiadło - pomysłodawczyni festiwalu Mały Koneser

Data  emisji: 12.02.2023

Godzina emisji: 21:00

Czytaj dalej:

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

*** 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Kryminały z pazurem, czyli "Kocia Szajka"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:54
Morfeusz, bracia Piksele, Poziomka, Bronka, Lola, Komandos, a także Loretta i Ludwik Psota to członkowie cieszyńskiej Kociej Szajki. Seria kocich kryminałów autorstwa Agaty Romaniuk doczekała się czterech części: "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi", "Kocia Szajka i ucho różowego jelenia",  "Kocia Szajka i napad na moście" oraz "Kocia Szajka i duchy w teatrze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

O dorobku artystycznym Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 15:00
Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała m.in. "Aliaszkę", "Bajki nasenne", "Między światem a zaświatem", "Kury z grubej rury" czy "O kurza twarz!". Ta wspaniała artystka lubi opowiadać czarną kreską, ale nie boi się też kolorowych plam. Od lat myślenia wizualnego uczy starszych i młodszych, prowadzi też zajęcia dla dzieci "Być jak Leonardo" w Strefie Kultury w Piasecznie oraz warsztaty o karykaturze w Muzeum Karykatury w Warszawie i jest zakładniczką Zająca Szarego Obywatela. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Twórczość Joanny Rusinek. Rozmowa z ilustratorką

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:29
W świątecznym wydaniu "Kulturoteki" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zagościła Joanna Rusinek, graficzka i ilustratorka, która sama o sobie pisze, że "uczyła się na panią od angielskiego, panią od plastyki, aż wreszcie skończyła studia na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych". Obecnie projektuje okładki i ilustruje książki dla dzieci.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Cieszę się, że jesteś". Debiut literacki Emilii Komarnickiej-Klynstra

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 23:49
Urodziła się w Brzegu. Całe dzieciństwo spędziła na scenach amatorskich zespołów wokalnych i tanecznych. Jest współautorką programów dokumentalnych. Znamy Ją z wielu ról teatralnych i filmowych, jednak - jak sama twierdzi - najważniejszą rolą, z jaką przyszło jej się zmierzyć to mama. Ma dwóch cudownych synów i od kiedy zorientowała się, że bycie mamą to nieustająca praca przede wszystkim nad sobą, stara się wykorzystywać każdy aspekt macierzyństwa jako inspirację do rozwoju. Taką inspiracją może stać się literacki debiut Emilii Komarnickiej-Klynstra, który swoją premierę miał 6 grudnia ubiegłego roku. 
rozwiń zwiń