X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co robiły dawniej dzieci podczas ferii zimowych?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:00
Czy kolędy można tylko śpiewać? A może da się też do nich tańczyć? Co robimy na tankszteli i po co zjeżdżać z górki na kawałkach starej beczki?
Audio
  • Po co zjeżdżać z górki na kawałkach starej beczki? (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie zimowe
Uczniowie z kolejnych województw rozpoczynają ferie zimoweFoto: Shutterstock

W ostatniej odsłonie "Źródełka" spróbowaliśmy usłyszeć, ile w wiązance jest mazurków. Przekonaliśmy się, że na wsi wydarzały się czasem niezwykłe, fantastyczne, a nawet straszne historie. Zajrzeliśmy też na chwilę do afrykańskiego Mali, żeby sprawdzić jak brzmi i wygląda kora – niezwykły instrument z tamtych stron. Maria Bienias wspomniała magiczne, zimowe wieczory, które spędzano w gronie rodziny, sąsiadów i przyjaciół, pełne śmiechu, śpiewów i żartów, kiedy ludzie zbierali się, by podzielić się ze sobą niezwykłymi historiami. Paula Kinaszewska pokazała nam jak tanecznie grać kolędy, a Kasia Dudziak i Karo Przewłoka zdradziły dokąd rajzujemy cugiem i fligrem oraz jak mieć szpas z jazdy na bednorkach. 

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 11.00

 gs


Zobacz także

Czytaj także

Grudzień - czas prezentów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:02
Również dawniej, na wsi pojawiał się święty Mikołaj, który upominki zostawiał pod poduszką, podróżując dzielnie przez otulony śniegiem, zimny, cichy świat, nocą, kiedy światło i dźwięk rozchodzą się zupełnie inaczej. Niespokojne dzieci wyglądały w tym czasie przez okno, nie chciały iść spać, albo udawały że śpią, tak żeby podejrzeć, jak to ten święty Mikołaj wygląda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co kolędnikom rozrabiająca koza?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 11:50
Gdzie w Polsce, z okazji święta Trzech Króli, pieczono ciasteczka w formie koników, świnek, gąsek i zajączków? Dlaczego małe dzieci wkładały czasem wielkie, ciepłe ubrania swojego starszego rodzeństwa? Kto na Górnym Śląsku owijał się gigantycznym plyjtem, wkładał na siebie sznury ciężkich korali i chodził bujając się jak wielki bałwanek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak z deski, żelaznego pręta i sznurka zrobić łyżwy?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 06:00
Czy można przymocować kawałek drewna do konia i jeździć w ten sposób po śniegu? Kiedy najlepiej zjeżdża się z dachu chałupy jak ze zjeżdżalni? W "Źródełku" przyjrzeliśmy się dawnym, zimowym zabawom, spotkaliśmy kolędników przebierających się za anioły, diabły, pastuszków, kozy, barany i bociany. 
rozwiń zwiń