Polskie Radio Dzieciom

Jak z deski, żelaznego pręta i sznurka zrobić łyżwy?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 06:00
Czy można przymocować kawałek drewna do konia i jeździć w ten sposób po śniegu? Kiedy najlepiej zjeżdża się z dachu chałupy jak ze zjeżdżalni? W "Źródełku" przyjrzeliśmy się dawnym, zimowym zabawom, spotkaliśmy kolędników przebierających się za anioły, diabły, pastuszków, kozy, barany i bociany. 
Audio
  • Jak z deski, żelaznego pręta i sznurka zrobić łyżwy? (Polskie Radio Dzieciom/ Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Przekonaliśmy się też, że nie tylko ludzie przeżywają emocje i doświadczają radości czy reagują na to, co dzieje się w świecie i przeżywają jego atmosferę. W nowym początku roku człowiekowi zawsze towarzyszą bowiem zwierzęta - jako przebrania, towarzysze kolędowania, śpiewające z radości ptaki czy podskakujące z radości kozy. 

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 12.01.2020

Godzina emisji: 11.00

 gs

Zobacz także
Czytaj także

Jak dzieci na wsi świętowały Wielkanoc?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 11:15
Kto śpiewał o gaiku a kto chodził z kogutkiem? W wielkanocnym "Źródełku" wybraliśmy się na jarmark i poznaliśmy kolędujących przebierańców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mariachi, gitary i chili - odkrywamy kulturę Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 12:00
Ponad 60 indiańskich języków i aż 350 dialektów, jeżdżący na koniach pastuszkowie w kapeluszach, tradycyjne kapele mariachi i tajemnicza melodia sygnalizująca nadjeżdżający wózek z lodami. W ostatniej odsłonie „Źródełka” wybraliśmy się do Meksyku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co kolędnikom rozrabiająca koza?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 11:50
Gdzie w Polsce, z okazji święta Trzech Króli, pieczono ciasteczka w formie koników, świnek, gąsek i zajączków? Dlaczego małe dzieci wkładały czasem wielkie, ciepłe ubrania swojego starszego rodzeństwa? Kto na Górnym Śląsku owijał się gigantycznym plyjtem, wkładał na siebie sznury ciężkich korali i chodził bujając się jak wielki bałwanek?
rozwiń zwiń