X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Po co kolędnikom rozrabiająca koza?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 11:50
Gdzie w Polsce, z okazji święta Trzech Króli, pieczono ciasteczka w formie koników, świnek, gąsek i zajączków? Dlaczego małe dzieci wkładały czasem wielkie, ciepłe ubrania swojego starszego rodzeństwa? Kto na Górnym Śląsku owijał się gigantycznym plyjtem, wkładał na siebie sznury ciężkich korali i chodził bujając się jak wielki bałwanek?
Audio
  • Po co kolędnikom rozrabiająca koza? (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Teatrzyk w przedszkolu Rodziny Wojskowej w Garwolinie, 1931 rok.
Teatrzyk w przedszkolu Rodziny Wojskowej w Garwolinie, 1931 rok.Foto: Z archiwum NAC

Między innymi na te pytania Maria Bienias, Kasia Dudziak, Karo Przewłoka i Paula Kinaszewska, odpowiadały w ostatnim "Źródełku". Sprawdzilismy, po co kolędnikom rozrabiająca koza, jaki zimowy stwór kłapie na dzieci swoją wielką paszczą, gdzie znajdziemy wielkie zaspy śniegu i po co w Nowy Rok obwiązywać słomą drzewka w sadzie, a piękne kolędy zagrali nam i zaśpiewali: Agata Harz, Jan Karpiel-Bułecka, Remigiusz Mazur-Hanaj, Kaja Prusinowska, Janusz Prusinowski, Maria Siwiec i Adam Strug.

Zapraszała Hanna Szczęśniak.

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 5.01.2020

Godzina emisji: 11.00

 gs


 

Zobacz także

Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 09:00
Pierwotnie zwyczaje i obrzędy noworoczne na dobry początek i szczęśliwy przebieg całego roku, związane były z porą przesilenia zimowego. Prawdopodobnie dlatego, najstarsze, znane w Polsce obchody, wierzenia i zwyczaje noworoczne były – w większości – powtórzeniem praktyk wigilijnych.
rozwiń zwiń