X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Karnawałowe ostatki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 12:00
W ostatnich dniach karnawału po wsiach biegały grupy chłopców w strojach kobiet i diabłów, do drzwi pukały kozy, niedźwiedzie, koniki i bociany, a drogą sunęły orszaki przebierańców. Dlaczego ludzie bawili się, przebierali i wygłupiali, by chwilę później wsadzić grajka na taczki i wywieźć za wieś na znak końca zabawy?
Audio
  • Ostatki karnawału dla dzieci (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/here

W "Źródełku" odwiedziliśmy niezwykły, kolorowy i magiczny świat ostatków, czyli końca karnawału. Pani Maria Bienias zdradziła jak sprytnie przyczepić komuś do marynarki śledzia, Kasia i Karo wyjaśniły, które zwierzę o napuszonych piórkach podskakuje, zamiast chodzić, a Paula Kinaszewska zachęciła nas do tworzenia własnych melodii i piosenek ludowych, wplatając w nie tak dziwne odgłosy jak um pa pa, bum cyk cyk czy hop sa sa.

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 23.02.2020

Godzina emisji: 11.00

gs


 

Zobacz także

Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wielką moc ma gromnica?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 12:00
Muzyka ludowa kojarzy nam się z melodiami wesołymi, zabawnymi, tanecznymi i dowcipnymi. Ale tradycyjne melodie towarzyszyły ludziom również w chwilach pełnych skupienia i zamyślenia. Taki poważny czas może być związany z przemianami w świecie przyrody albo ze świętami, mającymi zaznaczyć ważny moment w opowieści, którą ludzie tłumaczą sobie świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto miłości dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 09:00
Dlaczego dawniej w dzień świętego Walentego lepiono z wosku serduszka, ręce, nogi, kulki, krążki albo kształty przypominające maleńkie dzieci? W którym kraju święty Walenty jest patronem wiosny, zdrowia, pszczelarzy i pielgrzymów? Dlaczego od 14 lutego nie powinno się chodzić po zamarzniętym jeziorze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłusty Czwartek

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:00
Jak to robią ludowi muzykanci, że grają, a wcale się w swojej muzyce nie gubią, nie mylą się zmieniając melodię i zawsze wiedzą, co wydarzy się za chwilę? Dlaczego w Tłusty Czwartek domy pełne są cudownych, słodkich przysmaków? Kto korzystał z tajemniczych przedmiotów, którymi majstrowano naprawiając przy okazji różne domowe urządzenia?
rozwiń zwiń