X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego lubimy snuć opowieści?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:40
Czy legendy o niewidzialnych stworzeniach mogą wytłumaczyć nadchodzącą burzę, gęste chmury i uciążliwy mróz? A może dzięki przekazywanym sobie historiom dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami na temat świata?
Audio
  • Dlaczego lubimy snuć opowieści? (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W "Źródełku" sprawdziliśmy, jakie zjawy i duchy grasowały po wsiach, czy gra na skrzypcach potrafiła ułatwić ciężką pracę i co należało trzymać mocno w dłoni, żeby nie dotknęły nas pioruny. Poznaliśmy też tradycyjny afrykański instrument, nauczyliśmy się tańczyć owijaka i wybraliśmy się na wspaniałe targowisko zwane odpustem, gdzie obejrzeliśmy drewniane zabawki, pokręciliśmy się na karuzeli i zjedliśmy pyszną watę cukrową. Zapraszały: Maria Bienias, Katarzyna Dudziak, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Hanna Szczęśniak.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Karo Przewłoka, Kasia Dudziak

Data emisji: 14.06.2020

Godzina emisji: 11.00

gs

Zobacz także

Czytaj także

Co robiły dawniej dzieci podczas ferii zimowych?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:00
Czy kolędy można tylko śpiewać? A może da się też do nich tańczyć? Co robimy na tankszteli i po co zjeżdżać z górki na kawałkach starej beczki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Marzanną i biocianem witamy wiosnę!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 12:00
Na pewno już słyszeliście, że jeżeli zobaczycie bociana, to znak że wiosna już się rozpoczęła. Właśnie teraz te przynoszące szczęście i radość ptaki powinny przylecieć już z ciepłych krajów, wrócić do starych gniazd albo założyć nowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać wirtuozem gry na sztućcach i garnku?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 11:30
Wiadro, mikrofalówka, garnki, kaloryfer – wszystkie znalezione w domu przedmioty mogą wspólnie z nami grać mazurki, oberki i polki. Dzięki muzycznej opowieści Pauli Kinaszewskiej w "Źródełku" sprawdziliśmy, jak połączyć wiersz z ludową melodią i zaprosić do wspólnej zabawy sztućce, miski i miotłę.
rozwiń zwiń