X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Z Marzanną i biocianem witamy wiosnę!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 12:00
Na pewno już słyszeliście, że jeżeli zobaczycie bociana, to znak że wiosna już się rozpoczęła. Właśnie teraz te przynoszące szczęście i radość ptaki powinny przylecieć już z ciepłych krajów, wrócić do starych gniazd albo założyć nowe.
Audio
Korolina Przewłoka słucha historii czytanej z gazety.
Korolina Przewłoka słucha historii czytanej z gazety.Foto: Z archiwum rodzinnego Karoliny Przewłoka

Dawniej mówiono, że kiedy na świat przychodzi dziecko, to właśnie bocian przynosi je rodzicom, wrzucając malucha domownikom przez komin! Tak bardzo właśnie kochano bociany i tak mocno wierzono, że ich obecność oznacza nadejście wspaniałych chwil. W najbliższej audycji nie tylko dowiemy się jakie zwyczaje towarzyszyły w Polsce powrotom bocianów, ale też poobserwujemy pszczoły, usłyszymy grany na skrzypcach dźwięk lotu ptaka, uciekniemy przed złym urokiem wrzuconej do rzeki Marzanny, ozdobimy gałązkę wstążkami i papierowymi wycinankami, a dzięki pomocy krów zrobimy odbijającą się od ścian piłkę. 

***

Tytuł audycji: Źródełko 

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Paula Kinaszewska, Karo Przewłoka i Katarzyna Dudziak

Data emisji: 22.03.2020

Godzina emisji: 11.00

at


Zobacz także

Czytaj także

Co robiły dawniej dzieci podczas ferii zimowych?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 12:00
Czy kolędy można tylko śpiewać? A może da się też do nich tańczyć? Co robimy na tankszteli i po co zjeżdżać z górki na kawałkach starej beczki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłusty Czwartek

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:00
Jak to robią ludowi muzykanci, że grają, a wcale się w swojej muzyce nie gubią, nie mylą się zmieniając melodię i zawsze wiedzą, co wydarzy się za chwilę? Dlaczego w Tłusty Czwartek domy pełne są cudownych, słodkich przysmaków? Kto korzystał z tajemniczych przedmiotów, którymi majstrowano naprawiając przy okazji różne domowe urządzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karnawałowe ostatki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 12:00
W ostatnich dniach karnawału po wsiach biegały grupy chłopców w strojach kobiet i diabłów, do drzwi pukały kozy, niedźwiedzie, koniki i bociany, a drogą sunęły orszaki przebierańców. Dlaczego ludzie bawili się, przebierali i wygłupiali, by chwilę później wsadzić grajka na taczki i wywieźć za wieś na znak końca zabawy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna idzie!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 12:00
W ostatniej odsłonie naszej niedzielnej audycji poczuliśmy szybko zbliżającą się wiosnę!
rozwiń zwiń