X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Bogowie hawajskich wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 07:00
Jak za pomocą muzyki rozmawiać z ziemią, skałami i duchami? Dlaczego wieniec z kwiatów należy zakopać, spalić albo zasuszyć? Co ukulele ma wspólnego ze skaczącą pchłą? Na te wszystkie pytania znaleźliśmy odpowiedź w wakacyjnym "Źródełku".
Audio
  • Wyprawa na Hawaje (Polskie Radio Dzieciom/Źródełko)
Pokaz ogniowy na Hawajach. Zdjęcie ilustracyjne.
Pokaz ogniowy na Hawajach. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Przenieśliśmy się na Hawaje, rajskie wyspy na środku Oceanu Spokojnego. Czekały tam na nas uderzający w bębny tancerze i śpiewacy, niezwykłe gatunki roślin, ptaków i owadów, a także bogowie wulkanów i rekinów. Zatańczyliśmy też do jednego z najszybszych, najbardziej szalonych i wirujących polskich tańców – do oberka. Sprawdziliśmy dlaczego muzykanci bezustannie obracają oberkową melodię, zmieniając ją i kręcąc nią tak, jakby nigdy już nie miała się odkręcić. Prześledziliśmy też podróż pewnych wyjątkowych, dętych instrumentów, które za sprawą straży pożarnej trafiły na polską wieś. Trąbki, klarnety, tuby i saksofony – to one nagle pojawiły się w ludowych kapelach, dając muzykantom zupełnie nowe sposoby wygrywania niesamowitych, ludowych melodii.

***

Tytuł audycji: Źródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Data emisji: 23.08.2020

Godzina emisji: 11.00

gs 

Zobacz także

Czytaj także

Czy gęś może mieć coś wspólnego z weselem?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 10:55
Jak w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia wykorzystać papier, nożyczki, kredki, orzechy, farbki i wstążki? Czym mieszano kogel mogel i dlaczego nasze omy, czyli babcie, gotują najlepiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie rosną tulpy, nelki i gynsi pympek?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 10:15
Jak zbudować ogródek na podwórku, a z czego można go zrobić w domu?  Po czym rozpoznać owocowe drzewka – wisienkę, śliwkę, jabłonkę i gruszę?  wiosennym "Źródełku" przyjrzeliśmy się uważnie kwiatkom, drzewkom i ptakom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego lubimy snuć opowieści?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:40
Czy legendy o niewidzialnych stworzeniach mogą wytłumaczyć nadchodzącą burzę, gęste chmury i uciążliwy mróz? A może dzięki przekazywanym sobie historiom dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami na temat świata?
rozwiń zwiń