X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wyśpiewujemy radość z Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 19:00
Kilka dni temu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Jak można je świętować? Sposobów jest wiele, a jednym z nich może być śpiewanie pięknych, okolicznościowcyh pieśni!
Jednym z przykładów niematerialnego dziedzictwa jest taniec ludowy
Jednym z przykładów niematerialnego dziedzictwa jest taniec ludowyFoto: Flickr/longislandwins

W audycji przypomnimy młodym słuchaczom, że wiele z pieśni patriotycznych ma melodie i rytmy wiejskich tańców. Karolina Ociepka, w kolejnym odcinku „Pocztówek z Wilkopolski”, opowie z kolei o muzyce popularnej 20-lecia międzywojennego, w czasie którego rozkwitł tzw. folklor miejski. Witold Vargas opowie nam legendę o śpiących we wnętrzu górskiej jaskini rycerzach. Na koniec spotkanie z przysłowiami. Tym razem weźmiemy na warsztat przysłowie „Wyskoczył, jak filip z konopi”. Tu mała podpowiedź – „filipa” z tego przysłowia pisze się z małej litery. Wyjaśnimy Wam dlaczego!

***

Na audycję "Źródełko" w niedzielę (14.11) o godz. 11.00 zaprasza Piotr Dorosz.


 

Zobacz także