X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak zostać reporterem? Nagrywamy reportaż

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 13:02
Pamiętacie Sonię? To dziewczynka, która właściwie rozpoczęła we wrześniu nasz reporterski cykl opowieści. Agnieszka Ciecierska pytała ją wtedy o pomysły na reportaż, rozmawiały też o tym, jak się do takiego reportażu przygotować.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Pora roku oraz pogoda sprzyjały ostatnio jeździe na sankach dlatego Sonia postanowiła opowiedzieć jak to było. W jej dźwiękach usłyszycie wszystko: emocje, śmiech, zgrzyt śniegu pod płozami sanek. Będziecie też wiedzieli w jakim jest miejscu, bo Sonia - jak rasowy reporter - zjeżdżając, wszystko nam do tego mikrofonu opisuje. 
Kiedy już dokładnie wysłuchajcie tego nagrania, weźcie do ręki telefony, włączcie dyktafon i nagrajcie własny reportaż. Jak wygląda wasza zima? Czy śnieg skrzypi, pluszcze pod butami, czy już go nie ma? Nagrajcie własne dźwięki i prześlijcie je nam na: dzieci@polskieradio.pl z dopiskiem: "reportaż". 

Posłuchaj
04:19 kącik reporterski 19.01.mp3 Z górki na pazurki. Reportaż Soni Wiśnios  (Jak zostać reporterem?/PR Dzieciom)_19.01.2021.

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 19.01.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

 Nagrywanie może okazać się wspaniałą przygodą!
Do usłyszenia.


Zobacz także

Czytaj także

Zaczynamy nagranie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 00:23
W poprzednim odcinku naszego reporterskiego kącika Kornelka i Benio wybrali się na podwórko swojego dziadka, gdzie obserwowali kury. Teraz przyszedł czas na opowieść o tym, jak rozpocząć nagrywanie materiału, jakich błędów nie popełniać i - o czym warto pamiętać, żeby nagrać dobry dźwięk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak i przy pomocy czego przeprowadzić rozmowę reporterską?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 18:45
Koniec każdego roku to dobry czas na podsumowania. W kąciku reporterskim "Jak zostać reporterem?" przypomnieliśmy jak i przy pomocy czego, zrobić wywiad używając niezbędnego sprzętu. Od czego zaczynamy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest najważniejsze w pracy reportera? Gościem Myszka Fela Reporterka

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 15:00
W Kąciku Reporterskim Pełnym Wyobraźni, w pierwszej, noworocznej audycji, zapraszamy do wysłuchania pełnej wyobraźni rozmowy z myszą. Co zdaniem Feli jest najważniejsze w zawodzie reportera? O czym nie należy zapominać trzymając w ręku mikrofon?
rozwiń zwiń