X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak pracować by nie przeszkadzać innym?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:16
Często praca reportera lub dziennikarza wiąże się z uważną obserwacja otaczającego nas świata i zbieraniem o nim informacji. Istotne jest natomiast, by robiąc to nie przeszkadzać innym i być wrażliwym na co, to widzimy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pavel Heyets

W sytuacji, gdy na przykład sąsiad odpoczywa w domu bo długim i ciężkim dniu pracy, a my to widzimy i chcemy o tym opowiedzieć do dyktafonu, należy to zrobić na tyle delikatnie, by go nie speszyć i nie przeszkodzić. Kiedy natomiast przygotowujemy materiał nawiązujący do natury nie niszczmy jej, starając się ją bliżej poznać i zbadać. Z kolei jeśli chcemy zrobić reportaż o danym zawodzie, możemy poprosić, aby z taką osobą spędzić dzień, jednakże bez ciągłego zadawania pytań, gdyż na to przychodzi odpowiedni moment. 

Posłuchaj
04:09 2021_06_01 15_29_55_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak zostać reporterem 1 czerwca godz. 15:29

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Marta Kawalec.
Data emisji: 01.06.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Pauza - czyli jak mówić do mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 10:00
Skoro do tej pory w naszym reporterskim kąciku wyjaśniliśmy sobie co mikrofon lubi a czego nie, albo jak zapanować nad głosem, to możemy nareszcie zająć się tym, w jaki sposób przygotować się do tego, żeby ładnie mówić do innych ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio - rzeczywistość warta dopowiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:00
W cyklu "Jak zostać reporterem" rozmawialiśmy z dziennikarzem i reportażystą Pawłem Kęską. Tym razem Paweł opowiedział nam o wyobraźni i o tym, że dobrze opowiedziana radiowa historia nie pozostawia słuchacza obojętnym, tylko każe mu dopowiedzieć usłyszany świat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Do czego mówią aktorzy w radiowym teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:42
Kiedy idziemy do teatru widzimy scenę i aktorów. W przypadku słuchowisk dużą rolę odgrywa wyobraźnia słuchaczy, którą pobudzają dźwięki i głos nagrane i wzmocnione przez mikrofony.
rozwiń zwiń