X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Radio - rzeczywistość warta dopowiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:00
W cyklu "Jak zostać reporterem" rozmawialiśmy z dziennikarzem i reportażystą Pawłem Kęską. Tym razem Paweł opowiedział nam o wyobraźni i o tym, że dobrze opowiedziana radiowa historia nie pozostawia słuchacza obojętnym, tylko każe mu dopowiedzieć usłyszany świat. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Africa Studio

Gość Polskiego Radia Dzieciom wrócił w tej rozmowie również do swoich radiowych wspomnień. Zdradził, że nagrywając trzeba mieć zawsze "przed uszami" słuchacza dla którego dany materiał radiowy przygotowujemy. O co właściwie chodzi? Posłuchajcie. 

Posłuchaj
05:25 kącik reporterski 23.02.mp3 Nagrywanie z myślą o słuchaczu

 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Reporterzy Polskiego Radia Dzieciom. W tym wydaniu Julia Rozbiecka.
Data emisji: 02.02.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Polskie Radio Dzieciom  - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. 

Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.


Zobacz także

Czytaj także

Jak ustawić swój głos?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 06:00
Żeby zostać reporterem trzeba przede wszystkim nauczyć się dobrze nagrywać swój głos. Jak to zrobić prostymi sposobami? Można na przykład wejść do małego pomieszczenia, zamknąć drzwi i okna i najlepiej osłonić się nieco kołdrą albo kocem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać reporterem? Nagrywamy reportaż

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 13:02
Pamiętacie Sonię? To dziewczynka, która właściwie rozpoczęła we wrześniu nasz reporterski cykl opowieści. Agnieszka Ciecierska pytała ją wtedy o pomysły na reportaż, rozmawiały też o tym, jak się do takiego reportażu przygotować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Reportaż bliski słuchowisku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:00
Jedną z najbardziej oczekiwanych umiejętności reportażysty (a także reportera) jest umiejętność budowania opowieści dźwiękami. Podobnie, choć nieco inaczej warsztatowo - rzecz się ma ze sztuką snucia szczególnej opowieści dźwiękowej, sto lat temu nazywanej najpierw "widowiskiem słuchowym", a potem "słuchowiskiem" (pierwszym polskim słuchowiskiem była Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego, przygotowana przez Alojzego Kaszyna i nadana na żywo w listopadzie 1925 roku, aby uczcić rocznicę Nocy Listopadowej). Słuchowisko bez dźwięków w tle - nie istnieje.
rozwiń zwiń