Polskie Radio Dzieciom

Czym różni się meteorologiczna wiosna od wiosny kalendarzowej? Ciekawostki dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2024 12:57
Wraz z początkiem marca zaczęła się meteorologiczna wiosna dlatego Miś Michaś i Smok Adaś zastanawiają się nad różnicami pomiędzy tymi dwoma nazwami określającymi początek wiosny. Jak zawsze w audycji nie zabraknie także wyjaśnienia przysłów związanych z wiosną. Zapraszamy do audycji "Współracownia Misia Michasia i Smoka Adasia".
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia. Zapraszamy!Foto: PR

W audycji Polskiego Radia Dzieciom Miś i Smok wytłumaczą najmłodszym słuchaczom różnicę pomiędzy wiosną meteorologiczną a kalendarzową. Oprócz tego dwaj starsi bohaterowie naszej audycji szykują się do zbliżającego się Dnia Kobiet. W całym zamieszaniu wychodzą różne "fochy". Jakie? O tym usłyszeć będzie można w najnowszym wydaniu audycji "Współracownia Misia Michasia i Smoka Adasia" we wtorek od godziny 15.00 w cyfrowym Polskim Radiu Dzieciom. 

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Prowadzą: Leszek Filipowicz i Wojciech Słupiński.
Data emisji: 5.03.2024
Godzina emisji: 18.00

Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia: Miś Michaś i smok Adaś zapraszają na nowy cykl audycji dla dzieci w Polskim Radiu Dzieciom. Otwieramy drzwi do współpracowni Misia Michasia i Smoka Adasia!

Podczas każdego spotkania nasi bohaterowie, ulubieńcy słuchaczy PRD, rozwiązywać będą różne zasłyszane "dorosłe" problemy. Jakie? Przekonajcie się sami!
Zapraszamy do słuchania "Współpracowni Misia Michasia i smoka Adasia", we wtorki i piątki w godz. 18.00 - 19.00 tylko w Polskim Radiu Dzieciom.

JO/PRD

Zobacz także
Czytaj także

Pójść za ciosem i wyłożyć karty na stół. Miś Michaś i Smok Adaś w obliczu przenośni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 10:10
Miś Michaś i smok Adaś wyjeżdżają na wakacje nad jezioro, a to oznacza, że muszą się spakować. Czy na pewno wszystko zabrali? Przekonacie się słuchając audycji Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś kontra owoce morza

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2022 13:05
Miś Michaś i smok Adaś są w Gdyni. W tym mieście portowym mogą do woli słuchać szumu morza i śpiewu mew, a także oglądać piękne żaglowce, statki i okręty. Oczywiście nie należy tego robić o pustym brzuszku. Miś nie może przestać myśleć o dzisiejszym wyjściu do restauracji, które zapowiada się wybornie! Będą owoce morza, a nasi współpracownicy zastanawiają się, jak owoce znalazły się w morzu. Może spadły ze statku i rybacy je wyłowili? A czy takie owoce, które pływały w słonej morskiej wodzie są w stanie zachować swoją słodycz?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś jadą na wieś 

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 12:27
Współpracownicy omyłkowo umieścili swoje listy od słuchaczy w koszu na pranie Martyny. Musieli je uratować, zanim trafią do pralki i będzie… po herbacie. Szybko zorientowali się jednak, że to listy elektroniczne. Wśród propozycji słuchaczy znalazły się liczne tajemnicze przysłowia. W trakcie czytania listów Michaś i Adaś usłyszeli fragment rozmowy dorosłych. Co znaczą powiedzenia: "porywać się z motyką na słońce", "orka na ugorze" i "zbierać owoce pracy”, a także "stajnia Augiasza" czy "syzyfowa praca"? 
rozwiń zwiń