Polskie Radio Dzieciom

Pójść za ciosem i wyłożyć karty na stół. Miś Michaś i Smok Adaś w obliczu przenośni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 10:10
Miś Michaś i smok Adaś wyjeżdżają na wakacje nad jezioro, a to oznacza, że muszą się spakować. Czy na pewno wszystko zabrali? Przekonacie się słuchając audycji Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia.
Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia
Współpracownia Misia Michasia i Smoka AdasiaFoto: PR

Przed wyjazdem mali podróżnicy udali się na poszukiwania nowego podsłuchiwacza. W tym celu wybrali się na strych, gdzie znaleźli coś, co świetnie sprawdziło się w roli zamiennika dawnego sprzętu. Miś i smok koniecznie chcieli się dowiedzieć, czy Leszek i Wojtek szykują dla nich niespodziankę. 

Posłuchaj
59:28 2022_07_05 18_00_13_RadioDzieciom_Wspolpracownia_Misia_Michasia_i_smoka_Adasia.mp3 Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia 5 lipca godz. 18:00

 

Tymczasem Leszek oczarowany wypiekami cukierniczymi Wojtka namawiał go do otworzenia własnej cukierni. W rozmowie Leszek i Wojtek użyli wielu przenośni, które Miś i Adaś zrozumieli w sposób dosłowny. Z zasłyszanej rozmowy wywnioskowali nie tylko, że z wyjazdu nici, ale także wiele innych rzeczy, które odbiegały od prawdy, ponieważ przenośnie działają w taki sposób, że nadają połączonym wyrazom całkiem nowe znaczenie.

Niedługo później oczywiście wszystko się wyjaśniło, a Michaś, Adaś, Leszek i Wojtek wybrali się wspólnie do cukierni.

Co znaczy pójść za ciosem i wyłożyć karty na stół? Jak rozumieć zawracanie Wisły kijem? O tym we Współpracowni na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

czytaj dalej:
Postęp cywilizacyjny, wynalazki, sztuczna inteligencja i latające dywany
"Leszek i Miś Michaś" o mrożonych deserach [POSŁUCHAJ]

Audycja: Współpracownia Misia Michasia i smoka Adasia

Prowadzi: Leszek Filipowicz, Wojciech Słupiński

Data emisji: 05.07.2022

Godzina emisji: 18:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

Czym są kolonie? Poznajemy różne znaczenia słów

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 07:00
W języku polskim istnieją słowa, tzw. homonimy, które można zrozumieć na kilka sposobów.  Dzięki tłumaczeniom Wojtka, swojego niezawodnego kolegi, Smok Adaś poznał już różne znaczenia wyrazu "kolonia", którymi chciałby się teraz podzielić ze słuchaczami Polskiego Radia Dzieciom.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detektyw Maurycy został pisarzem. Audycja nie z tej ziemi dla miłośników literatury wysokich lotów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 13:00
Problem żywienia Detektywa Maurycego został uregulowany, co oznacza, że miał on więcej czasu na myślenie. Śladek przeanalizował swoją przeszłość i doszedł do wniosku, że niektóre z jego dawnych wyborów nie były najlepsze. Było, minęło, ale wniosek nasuwa się jeden – wybory nie wypalały, bo nie były przemyślane.  
rozwiń zwiń