Polskie Radio Dzieciom

Detektyw Maurycy został pisarzem. Audycja nie z tej ziemi dla miłośników literatury wysokich lotów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 13:00
Problem żywienia Detektywa Maurycego został uregulowany, co oznacza, że miał on więcej czasu na myślenie. Śladek przeanalizował swoją przeszłość i doszedł do wniosku, że niektóre z jego dawnych wyborów nie były najlepsze. Było, minęło, ale wniosek nasuwa się jeden – wybory nie wypalały, bo nie były przemyślane.  
Detektyw śladek swoje audycje detektywistyczno-podróżnicze zamierza zawiesić  ich miejsce w sobotnim programie zajmą audycje poświęcone literaturze najwyższych lotów
Detektyw śladek swoje audycje detektywistyczno-podróżnicze zamierza zawiesić – ich miejsce w sobotnim programie zajmą audycje poświęcone literaturze najwyższych lotówFoto: PR

Teraz Detektyw Maurycy ma na siebie niebywały plan, który zmieni jego życie nie do poznania. Swoje audycje detektywistyczno-podróżnicze zamierza zawiesić – ich miejsce w sobotnim programie zajmą audycje poświęcone literaturze najwyższych lotów. Sam uważa się nie tylko za znawcę literatury, ale za pisarza doskonałego. Będzie pisał książki science-fiction, o kosmosie, a słuchaczy, obsadzi w roli recenzentów, którzy właściwie nie będą wydawać recenzji, bo zaniemówią z wrażenia! Czyż to nie jest plan doskonały?  

Posłuchaj
58:59 21.05. Maurycy.mp3 Audycja nie z tej ziemi dla miłośników literatury wysokich lotów

Jeśli jesteście ciekawi twórczości Detektywa Maurycego Śladka, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji, gdzie znajdziecie fragment przyszłego bestselleru naszego mistrza pisarstwa!  

Audycja: Detektyw Maurcy Śladek

Prowadzi: Wojciech Słupiński

Data emisji: 21.05.2022

Godzina emisji: 16:00

Czytaj dalej:
Czym są spersonalizowane opowiadania dla najmłodszych?
Jak narysować teatralną kukiełkę? [ZOBACZ ANIMACJĘ]
28.05. Wizyta Detektywa Maurycego Śladka w Częstochowie

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Czym są spersonalizowane opowiadania dla najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 13:30
Podczas gdy spotkanie z książką rozwija w nas wyobraźnię i wrażliwość, wydarzenia promujące czytelnictwo, jak np. akcja Narodowego Czytania, tworzą dodatkowo atmosferę wspólnoty. Dzięki temu, że rodzajów literatury jest wiele, każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, w tym również dzieci, które dodatkowo mogą skorzystać ze słuchowisk stworzonych specjalnie dla nich. O czytelnictwie wśród najmłodszych opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Magda Kiermaszek, psycholog, polonistka oraz autorka książek dla dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień Marzyciela. Jakie są największe marzenia słuchaczy PR Dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 18:00
Odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Często stają się motorem przeróżnych działań, dając potrzebną energię do podejmowania wyzwań przekraczających nawet nasze możliwości. W "Poranku" porozmawialiśmy o marzeniach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Kiedy włączyć nagrywanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 14:10
Odmowa - to zdarza się w pracy reportera. Jak radzić sobie z sytuacją, kiedy rozmówca nie chce z nami rozmawiać? Kiedy warto włączyć nagrywanie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak narysować teatralną kukiełkę? [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 12:10
W najnowszej audycji Stworka Potworka znajdziecie sposób na tetralną kukiełkę Króla Grubaśnego Pierwszego. Jak za pomocą dużego i małego kółka, bucików, rękawiczek, korony oraz prostego patyka narysować taką teatralną lalkę? Tego dowiecie się słuchając audycji Stworek Potworek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysujemy spodnie! [ZOBACZ ANIMACJĘ]

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 12:10
Dziś narysujemy spodnie, takie ładne, wygodne i z kieszeniami! Jak to zrobić? Wskazówki w audycji Stworek Potworek na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń