Polskie Radio Dzieciom

"BANDA CZARNEJ FROTEE" JUSTYNA BEDNAREK

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 09:25
Kolejną tajemniczą "Książką tygodnia" jest "Banda czarnej frotté" czyli kolejna odsłona przygodowej powieści z zupełnie nieoczekiwanymi bohaterami... 
Okładka książki Banda czarnej frott
Okładka książki "Banda czarnej frotté"Foto: mat. promocyjne
Justyna Bednarek napisała kontynuację historii uwielbianych Skarpetek, a Daniel de Latour po raz trzeci tchnął w nie życie. Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać...
* * * 
Na czas wakacji Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do zabawy literackiej. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 9.15 w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom, prezentowana jest zagadka związana z tajemniczą "Książką tygodnia". To zabawa, która polega na odgadnięciu tytułu książki. Kluczem są dźwiękowe zagadki niejednokrotnie łączące literaturę ze światem filmu i teatru.
Zagadki bywają dość nieoczywiste więc czasem trzeba się naprawdę wysilić, aby ją odgadnąć. Nie ma jednak, dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom takich zagadek, których dzieci nie odgadną, dlatego zachęcamy do zabawy i dzielenia się swoimi propozycjami. Wszystkie wskazówki dotyczące "Książki tygodnia" znaleźć można na stronie audycji "Książka tygodnia"

Rozwiązanie zagadki tygodnia w każdy piątek o 9.15.

Słuchacze przez całe wakacje mają także możliwość współtworzenia literackiego kącika. Każdego dnia czekamy na książkowe rekomendacje. Mogą one przybrać formę recenzji zaprezentowanej w formie pisemnej lub nagrania. Liczymy na wymianę myśli i literackie podpowiedzi​. 

Nagrody czekają! Otrzymuje ją ten słuchacz, który w piątek o godz. 9.15 dodzwoni się do studia jako pierwszy i udzieli prawidłowej odpowiedzi.
Zapraszamy do zabawy literackiej z PRD!

Więcej:

"DETEKTYW POZYTYWKA" GRZEGORZ KASDEPKE

"WAKACJE MIKOŁAJKA" RENE GOSCINNY I JEAN JASQUES SEMPE

"KOCIA SZAJKA I UCHO RÓŻOWEGO JELENIA" Agata Romaniuk

"SPOSÓB NA ELFA". MARCIN PAŁASZ

"KAPELUSZ ZA STO TYSIĘCY". ADAM BAHDAJ

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 


Zobacz także
Czytaj także

Jak chłodzić się w upalnie dni?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 15:43
Kiedy przychodzi lato, na dworze staje cię coraz cieplej. Słońce rozgrzewa zarówno ziemię, jak i nas. Chłodny wiatr przychodzi tylko czasem, a my potrzebujemy szybkich i skutecznych rozwiązań. Jednym z tych ponadczasowych sposobów na wysokie temperatury latem jest chłodzenie się za pomocą temperatur niskich. Choć lód w cieple prędko się rozpuści, odda swoją temperaturę i będzie nam nieco chłodniej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miś Michaś i smok Adaś na wakacjach już nie podsłuchują?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 12:12
Miś Michaś i smok Adaś robią sobie wakacje od podsłuchiwania? Przecież nawet najbardziej zgrani współpracownicy muszą czasem odpocząć. Okazuje się jednak, że jedno nie wyklucza drugiego, a nasi przyjaciele moją odpoczywać i podsłuchiwać jednocześnie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"DETEKTYW POZYTYWKA" GRZEGORZ KASDEPKE

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 16:49
Szóstą tajemniczą "Książką tygodnia" jest "Detektyw Pozytywka". Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek "kryminalnych", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. 
rozwiń zwiń