Powieści na antenie

Zabić Lincolna

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 14:08
Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu.
Audio
Kadr z filmu Lincoln
Kadr z filmu "Lincoln"Foto: materiały promocyjne

"Zabić Lincolna” Billa O`Reilly`ego i Martina Dugarda. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta oraz zamachowców.
Czy śmierć Lincolna była aktem szaleńca? A może to wynik skrupulatnie zaplanowanego spisku? Do dziś nie wiadomo, dlaczego strażnicy opuścili swoje stanowiska, dlaczego mosty zostawiono otwarte, a telegramy z rozkazem poszukiwania zabójcy nie zostały wysłane.
Brutalna rzeczywistość ogarniętej chaosem wojny Ameryki. Dramat żołnierzy umęczonych konfliktem. I prezydent, który wie, że musi zginąć.

Andrzej
Andrzej Mastalerz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Abraham Lincoln łowcą wampirów? Zobacz!

16.02.2012 20:58
Film ukazujący nieznane oblicze 16.prezydenta Stanów Zjednoczonych w polskich kinach zadebiutuje 24 sierpnia 2012. Za produkcję obrazu odpowiada Tim Burton.
Abraham Lincoln łowcą wampirów? Zobacz
Foto: mat.prasowe

Film "Abraham Lincoln: łowca wampirów" powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem, która na rynku amerykańskim zadebiutowała w marcu 2010 roku. Ma ona charakter biografii prezydenta powstałej na  bazie "sekretnych dzienników" jakie autor otrzymał od wampira.

 Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

To z nich możemy się dowiedzieć, że Abraham Lincoln został łowcą wampirów, aby pomścić swoją matkę zabitą przez te bestie.

Zdjęcia rozpoczęto w Luizjanie w marcu 2011 roku, a film jest produkowany w technologii 3D.

imdb.com, wikipedia.org, gs

Czytaj także

Statua prezydenta Abrahama Lincolna przemówiła

09.11.2012 21:29
Spacerujący po nowojorskim Union Square Park przechodnie byli świadkami niezwykłej akcji zorganizowanej przez polskiego artystę Krzysztofa Wodiczko.
Statua prezydenta Abrahama Lincolna przemówiła
Foto: nycgovparks.org

Polega ona na tym, że na pomnik prezydenta USA nakładane są animacje przedstawiające sylwetki 14 kobiet i mężczyzn - uczestników wojny w Wietnamie, Iraku i Afganistanie. Z głośników płyną słowa weteranów wątpiących w sens wszczynania wojny i przestrzegających, by przed wyborem profesji żołnierza zastanowić się, na czym ona faktycznie polega.

/

"Nie mogłem żyć ani sam, ani z nikim innym" - opowiada jeden z weteranów. Inny wspomina kolegę, który popełnił samobójstwo, bo nie miał nawet z kim porozmawiać. Słychać słowa o wygasaniu normalnych uczuć, niemożności snu, próbach samobójstwa, ucieczce w świat narkotyków, o popadaniu w schizofrenię. Padają stwierdzenia o strachu, odrzuceniu przez innych i samotności.
W pewnym momencie słychać trzy przeszywające powietrze gwizdy i rozbrzmiewa rozpaczliwe wezwanie: "Obudźcie się ludzie, pomóżcie weteranom, zróbcie coś dla weteranów".
Krzysztof Wodiczko od wielu lat pracuje z weteranami i organizuje projekty z ich udziałem, aby w przestrzeni publicznej mogli sami przekazać to, co przeżywają, z czego tylko oni naprawdę zdają sobie sprawę. Projekt Wodiczki zbiega się z obchodzonym w najbliższy poniedziałek w USA Świętem Weterana. Był możliwy m.in. dzięki współpracy Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.
23-minutową projekcję można oglądać do 9 grudnia.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, kk