X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Arka Borneo

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 12:58
Żaba bez płuc, ślimak bez skorupki, który strzela w partnerkę „miłosnymi strzałkami”, najdłuższy patyczak to niektóre ze 123 nowych gatunków odkrytych na Borneo.
Audio

Nowe gatunki zostały odkryte w parku Heart of Borneo (HoB) czyli w Sercu Borneo. To chroniony obszar trzeciej co do wielkości wyspy świata. 220 tysięcy kilometrów kwadratowych deszczowego lasu jest pod specjalną ochroną dzięki bezprecedensowemu porozumieniu między trzema państwami, które leżą na Borneo, Sułtanatowi Brunei, Malezji i Indonezji.

Badania naukowców w HoB były prowadzone przez 3 lata w ramach Inicjatywy HoB World Wild Fund. Odkryto 123 nowe gatunki i jak zapewniają naukowcy do zbadania i odkrycia pozostało tam wiele nowych zwierząt i roślin. Do tej pory spisano tam 10 gatunków naczelnych, 200 ssaków, 350 ptaków, 150 płazów i gadów i 10 tysięcy roślin. Od momentu stworzenia Heart of Borneo badacze odkrywają 3 nowe gatunki miesięcznie.

Heart of Boreno to niezwykły region z przeogromną różnorodnością biologiczną. Jest to jedno z ostatnich miejsc na świecie, gdzie na jednym terytorium razem żyją słonie, orangutany, pantery mgliste i nosorożce. Borneo to wyspa, gdzie mieszkają najmniejsze słonie i największe owady.

Na 123 nowo odkryte gatunki na Borneo składa się: 67 roślin, 29 bezkręgowców, 17 ryb, 5 żab, 3 węże, 2 jaszczurki i jeden zupełnie nowy ptaszek.

Oto galeria niektórych z odkrytych gatunków w Sercu Borneo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A to małpa!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2009 13:55
Szympans ze szwedzkiego zoo rzuca kamieniami w gapiów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ab ovo

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2009 04:05
Jajko to cud natury. Nic dziwnego, że kolebka ptasiego zarodka stała się symbolem odradzającego się życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

50-lecie Kampinosu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2009 11:38
Kampinoski Park Narodowy skończył 50 lat.
rozwiń zwiń