X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Japonia: radioaktywne warzywa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 12:00
W 11 gatunkach warzyw z rejonu Fukushimy wykryto ponadnormatywny poziom materiałów radioaktywnych - informuje japońskie ministerstwo zdrowia.
Audio

Potwierdza to teorię o napromieniowaniu terenów z okolic elektrowni atomowej, zniszczonej w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca.

Nadmierne dawki radioaktywnego promieniowania wykryto między innymi w kapuście, brokułach, szpinaku, rzepie oraz w spokrewnionej z rzepą komatsunie. Najbardziej napromieniowane były jednak liście kukitachiny. Poziom radioaktywnego cezu 164-krotnie przekraczał dopuszczalne normy. W wielu innych warzywach poziom cezu jest przekroczony "drastycznie". Ministerstwa zdrowia i pracy wezwały obywateli do niejedzenia tych warzyw, przynajmniej do czasu aż sytuacja się unormuje. Japońskie władze uspokajają też, że od poniedziałku żadne z tych warzyw nie było importowane do innych krajów. 

W poniedziałek wstrzymano import liści szpinaku z rejonu Fukushimy. Materiały radioaktywne znaleziono też w surowym mleku z Mito i Kawachi, a także w pietruszce z okolic Hokoty i Namegaty. 

(iar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pa awarii elektrowni w Japonii: radioaktywne promieniowanie w USA

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 09:15
O podwyższonym promieniowaniu na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych poinformowali nieoficjalnie austriaccy dyplomaci akredytowani przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu
rozwiń zwiń

Czytaj także

WHO: problem skażonej żywności z Japonii poważniejszy niż się wydawało

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 01:50
Władze Japonii postanowiły wstrzymać dostawy mleka i szpinaku z czterech prefektur, które otaczają uszkodzoną elektrownię nuklearną. Informację potwierdził rzecznik rządu w Tokio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja w elektrowni Fukushima jest poważna, ale Japonia poradzi sobie"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 05:00
Katastrofa ujawniła poważne problemy polegające na opieszałym i niepełnym reagowaniu rządów na katastrofy nuklearne - twierdzi przewodniczący Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano.
rozwiń zwiń