Nauka

Papier toaletowy, który zagraża tygrysom

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2011 22:00
Papier toaletowy firmy Cottonsoft z Auckland pochodzi z lasów deszczowych Indonezji, które są domem jednego z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków na świecie, tygrysa sumatrzańskiego.

Opublikowane w poniedziałek wyniki śledztwa to rezultat ośmiomiesięcznego dochodzenia, prowadzonego przez Greenpeace, Partię Zielonych i WWF-Nowa Zelandia. 

Firma Cottonsoft odmówiła udzielenia takich informacji, więc próbka papieru została wysłana do USA w celu przeprowadzenia badań laboratoryjnych. Potwierdziły one obecność  drewna specyficznego dla lasów deszczowych, informacje te WWF opublikował na swoich stronach internetowych.

Cottonsoft jest firmą zależną od Asia Pulp and Paper (APP). Z dostaw od firmy zrezygnowały największe światowe firmy jak Kraft, Nestle, Unilever, Tesco i Carrefour z powodu niszczenia lasów deszczowych w celu produkcji pulpy i papieru.

Indonezja jest obecnie największym dostawcą pulpy papierowej używanej w produkcji papieru toaletowego dla Nowej Zelandii. Pochodzi z niej jedna na cztery sprzedane rolki. Tymczasem niszczenie lasów deszczowych w Indonezji jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla wymierającego tygrysa sumatrzańskiego. Szacuje się, że tylko 400 przedstawicieli tego gatunku wciąż pozostaje na wolności.

WWF.org, wikipedia, gs, ew
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pszczoła kontra słoń

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 10:53
Dzięki stawianiu uli w granicach gospodarstw kenijscy farmerzy odpoczęli od ataków słoni, które szukają pokarmu. Według badaczy, skuteczność naturalnego ogrodzenia sprawdziła się aż w 97 proc. przypadków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WWF Polska działa już 10 lat!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 07:15
Paweł Średziński (WWF Polska): "Zrobiłem to dzięki pandzie" – pod takim hasłem organizacja obchodzi 10-lecie swojej działalności w Polsce i 50-lecie istnienia na świecie.
rozwiń zwiń