X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

TECHNOLOGIA: Jeden klucz do wielu zamków?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2008 11:13
Zmieniajmy internetowe hasła i nie używajmy jednego do wszystkich zasobów. To może się dla nas naprawdę źle skończyć.
Audio

Internauci, którzy używają jednego hasła do wielu kont internetowych, wiele ryzykują. To tak, jakby jeden klucz otwierał im zarówno mieszkanie, jak i skrytkę w banku. Co począć, gdy taki klucz się zgubi lub, co gorsza, zostanie skradziony?

Jak donosi Associated Press, chociaż ryzyko jest tak duże, prawie połowa przebadanych przez firmę Accenture amerykańskich i brytyjskich internautów odpowiedziała, że używa do wszystkich swoich internetowych zasobów tylko jednego hasła. Jednocześnie 88 procent badanych uważało, że przyczyną utraty danych czy wirtualnych kradzieży jest jedynie nieodpowiedzialność poszkodowanych. Tylko 7 proc. badanych zadeklarowało, że często zmienia hasła dostępu do swoich wirtualnych kont.

 Naukowcy uważają, że świadczy to o niedocenianiu przez użytkowników Internetu zagrożeń ze strony cyber-przestępców, którzy zarabiają, pozyskując dane osobowe, hasła do kont bankowych czy numery PIN kart bankomatowych. A zatem – zmieniajmy hasła i nie używajmy jednego do wszystkich zasobów. To może się dla nas naprawdę źle skończyć.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LENR

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 08:00
Wyobraź sobie laptopa, którego nigdy nie trzeba podłączać do prądu. Samochód, który tankujesz raz na 4 lata. To wcale nie musi być science fiction. To LENR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podlascy strażacy kupują samolot bezzałogowy

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 15:13
Za środki z Unii straż pożarna z Podlasia zamierza kupić samolot do patrolowania pożarów w trudnych warunkach. Chcą by w czasie rzeczywistym przekazywał obrazy i dźwięki na ziemię.
rozwiń zwiń