Nauka

Uniwersytet Warszawski będzie bardziej elitarny

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 19:30
Placówka będzie zmierzać w stronę uczelni badawczej. - Chcemy zmienić akcenty nauczania - mówił w Dwójce rektor UW prof. Marcin Pałys.
Audio
  • Prof. Marcin Pałys o zmianach na Uniwersytecie Warszawskim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Brama Uniwersytetu Warszawskiego
Brama Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: Kamyq/Pixabay/Domena publiczna

Gość audycji "O wszystkim z kulturą" wyjaśniał, że Uniwersytet zamierza uczyć tego, co jest najnowsze w nauce. - W mniejszym stopniu zangażujemy się w masową dydaktykę polegającą na tym, żeby opowiadać o dziedzinach i kształcić średnich absolwentów. Chcielibyśmy, żeby nasi absolwenci uzyskiwali unikalną wiedzę i unikalne umiejętności wynikające z postępu nauki - wyjaśniał.

Zmiany te mogą oznaczać zmniejszenie liczby studentów na UW, po to, by można było realizować nauczanie bardziej zindywidualizowane. - Na jednego nauczyciela musi przypadać mniej studentów. Relacja mistrz uczeń jest bardzo ważna, bo nie da się wszystkiego nauczyć z książek - podkreślał prof. Pałys.

Jakie cele stawia sobie Uniwersytet Warszawski? Czy pojawią się nowe kierunki? Na co zostanie położony nacisk w nauce? - Przede wszystkim chcemy sprawiać, by świat lepiej działał...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: prof. Marcin Pałys (rektor Uniwersyetu Warszawskiego)

Data emisji: 30.05.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/kd

Czytaj także

Kiedy w Polsce będziemy mieli Cambridge?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 20:00
Czy rzeczywiście z polskimi uczelniami jest tak źle, jak wynika z międzynarodowych rankingów? I czego im potrzeba: inwestycji czy restrukturyzacji?
rozwiń zwiń