X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Co się dzieje z naszym klimatem?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 19:57
- W kwestii klimatu i rozumienia mechanizmów klimatycznych panuje u nas... no może nie średniowiecze, ale jesteśmy jeszcze przed okresem Odrodzenia - stwierdził w audycji "Eureka" prof. Szymon Malinowski. - A temat jest fascynujący i bardzo ważny - dodał Marcin Popkiewicz.
Audio
  • Co się dzieje z naszym klimatem? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Charte Photography/Shutterstock.com

Marcin Popkiewicz zwrócił uwagę, że obecna zmiana klimatu jest głównie powodowana przez emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych powstających podczas eksploatacji paliw kopalnych. - A te są podstawą naszej cywilizacji, naszego dobrobytu. Mamy więc dylemat. Temat ma implikacje nie tylko naukowe, ale też społeczno-gospodarcze, polityczne - wskazał.

Czy trudno się walczy z mitami wokół zmiany klimatu? Jaki był rok 2017 jeśli chodzi o klimat? Co dalej z naszym klimatem? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Prof. Szymon Malinowski i Marcin Popkiewicz są członkami zespołu, który prowadzi stronę internetową naukaoklimacie.pl. Za stworzenie i prowadzenie tej strony jej twórcy otrzymali w ostatnim konkursie Popularyzator Nauki nagrodę w kategorii Zespół.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Goście: prof. Szymon Malinowski (dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki UW, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych), Marcin Popkiewicz (absolwent Wydziału Fizyki, autor wielu artykułów i książek dotyczących zmian klimatycznych, zasobów i energii)

Data emisji: 12.02.2018

Godzina emisji: 19.09

ag/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chmury, zwiastujące deszcz i dobrą pogodę. Jak czytać niebo?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 02:54
- Jeśli w godzinach przedpołudniowych zobaczymy kłębiastą chmurę, która rośnie, to może ona przynieść przelotny deszcz bądź burzę - mówi specjalistka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr chmur

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 19:28
Czy chmury dzielą się według swoich kształtów? A może grubości? Czy są ciężkie? I z czego właściwie się składają?
rozwiń zwiń