Polskie Radio
Section05
deszcz

PROGNOZA POGODY IMGW ostrzega: burze w południowej i południowo-wschodniej Polsce. Możliwe opady gradu

Intensywne opady deszczu nawet do 40 mm na metr kwadratowy, silny wiatr w porywach do 90 km/h oraz opady gradu - tak zdaniem synoptyka IMGW Michała Ogrodnika może wyglądać czwartkowy poranek m.in. Mazowszu i Lubelszczyźnie. Po południu strefa opadów przeniesie się na południowy wschód. Wciąż będzie bardzo ciepło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody burze deszcz lato

Chmury nad Waterloo. Czy Napoleon przegrał z wulkanem?

Jedna z najsłynniejszych porażek w dziejach Europy była wynikiem nie tylko błędów z przeszłości i złych decyzji podjętych w godzinie bitwy, lecz także kilku fatalnych zbiegów okoliczności. Napoleon być może wygrałby 18 czerwca 1815 roku, gdyby nie to, co zdarzyło się dwa miesiące wcześniej 11 tysięcy kilometrów od Waterloo.
Zobacz więcej na temat:  Waterloo Napoleon Bonaparte HISTORIA Francja Belgia Anglia Wellington katastrofa klęska żywiołowa deszcz klimat pogoda burze burza chmura erupcja wulkanu wybuch

PROGNOZA POGODY Na północy przelotne deszcze i burze, na południu - słońce. Sprawdź pogodę na dziś

- We wtorek Polska podzieli się na pół. Na północy kraju będą występować przelotne opady deszczu i miejscowe burze w związku z przechodzącym frontem atmosferycznym, a na południu będzie bez deszczu i ze sporą dawką słońca - poinformowała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony IMGW deszcz burze słońce POLSKA

PROGNOZA POGODY Pogoda na sobotę: czekają nas przelotne deszcze, a nawet burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w sobotę czeka nas korekta prognozy pogody dotyczącej długiego weekendu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Nie wystąpią one jedynie na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, gdzie będzie słonecznie i ciepło - do 26 st. Celsjusza.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody IMGW regiony deszcz burze POLSKA