Polskie Radio
Section05
deszcz

Prognoza pogody: będzie deszczowo i pochmurnie. Możliwe burze

W środę w zachodniej połowie Polski początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane po południu okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. Od godzin południowych możliwe również burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, po południu z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym.
Zobacz więcej na temat:  IMGW pogoda deszcz regiony alert pogodowy prognoza pogody bezpieczeństwo POLSKA

Pogoda na weekend: możliwe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami porywisty wiatr

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C na Pomorzu do 9°C na południu. W obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA IMGW

Zawieje i zamiecie śnieżne na północy. Synoptycy ostrzegają

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie, a pod wieczór również na północy opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 100 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA