X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
deszcz

Pogoda: przelotne opady i ochłodzenie

Jak informuje IMGW krańce zachodnie i wschodnie Europy są w zasięgu wyżów. Nad resztą kontynentu dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Na wschodzie Polski zalega dość ciepłe powietrze polarne morskie, nad zachodnie obszary kraju napływa chłodniejsza masa powietrza. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda deszcz

Prognoza pogody: będzie deszczowo, miejscami burze z gradem

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia i częściowo Europa Środkowa są w zasięgu oddziaływania niżów znad Atlantyku, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu pozostaje w strefie słabnącego wyżu. Polska jest w słabogradientowym polu ciśnienia, z zachodu na wschód przemieszcza się słabo wyrażony, chłodny front atmosferyczny. Utrzymuje się gorąca masa powietrza zwrotnikowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda deszcz