Polskie Radio
Section05
deszcz

POGODA Lekki powiew wiosny, a w nocy przymrozki. IMGW ostrzega przed zmienną pogodą

- Napływ ciepłego powietrza z zachodu spowoduje wzrost temperatury, a tym samym topnienie pokrywy śnieżnej - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Ostrzegła również, że woda pochodząca z roztopów i opady deszczu ze śniegiem będzie zamarzała w nocy, co może powodować trudne warunki na drogach i chodnikach.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody IMGW regiony zima śnieg deszcz POLSKA

ALERT POGODOWY Intensywne opady śniegu, marznący deszcz i silny mróz. Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm obowiązują na Podkarpaciu. W tym regionie prognozuje się też opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Na północy kraju - silny mróz.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony alert pogodowy IMGW mróz śnieg deszcz zima gołoledź POLSKA

ALERT POGODOWY Gwałtowny powrót zimy. IMGW ostrzega przed silnym mrozem, termometry wskażą nawet -28 st. C

Wróciła zima. I nie odpuści do połowy lutego. - W nocy z piątku na sobotę będzie -20 st. C - podał rzecznik IMGW-BIP Grzegorz Walijewski. - Od niedzieli do czwartku na wschodzie kraju nie będzie cieplej niż -15 st. C w nocy i -13 st. C w ciągu dnia - dodała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-BIP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda IMGW prognoza pogody Radio kierowców alert pogodowy śnieg deszcz społeczeństwo

Pochmurnie, możliwy deszcz ze śniegiem. Pogoda na niedzielę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują rozległe niże. Polska jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Bałtykiem i wschodnimi obszarami naszego kraju. W pasie od Pomorza po Małopolskę i Podkarpacie zaznacza się obecność pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połowę kraju napływa chłodne powietrze polarne morskie, na wschodzie zalega jeszcze cieplejsza masa powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda zima śnieg deszcz IMGW