Polskie Radio
Section05
zjawiska atmosferyczne

Gwałtowne zjawiska pogodowe zagrożeniem dla samochodów

Gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak wichury, ulewy czy nawet trąby powietrze to coraz częściej występująca sytuacja w naszym kraju. Takie zjawiska atmosferyczne często powodują wiele strat i są potencjalnym zagrożeniem dla naszych samochodów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody ubezpieczenie samochodu ubezpieczenia komunikacyjne odszkodowanie kierowcy społeczeństwo pogoda zjawiska atmosferyczne

ALERTY POGODOWE Ostrzeżenia IMGW przed upałami i burzami. Alerty wysłało także RCB

Najbliższe dni będą upalne, z licznymi i gwałtownymi burzami. W środę i czwartek lokalnie sumy opadów mogą sięgać 60 litrów na 1 mkw., a porywy wiatru do 100 km/h. Dodatkowo będzie upalnie, w środę na wschodzie nawet do 35 st.C. - poinformowało IMGW. Przez burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody alert pogodowy zjawiska atmosferyczne burze lato upały IMGW rcb

PROGNOZA POGODY W czwartek wieczorem kulminacja niebezpiecznych zjawisk. Mogą wystąpić nawałnice

 - W czwartek w ciągu dnia na wschodzie kraju będzie pogodnie i upalnie, jednak w zachodniej części Polski spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a także gwałtownych burz z gradem - poinformowała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Wieczorem przewidywana jest kumulacja niebezpiecznych zjawisk.
Zobacz więcej na temat:  pogoda POLSKA prognoza pogody burze zjawiska atmosferyczne huragany deszcz