Polskie Radio
Section05
zjawiska atmosferyczne

ALERTY POGODOWE Ostrzeżenia IMGW przed upałami i burzami. Alerty wysłało także RCB

Najbliższe dni będą upalne, z licznymi i gwałtownymi burzami. W środę i czwartek lokalnie sumy opadów mogą sięgać 60 litrów na 1 mkw., a porywy wiatru do 100 km/h. Dodatkowo będzie upalnie, w środę na wschodzie nawet do 35 st.C. - poinformowało IMGW. Przez burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody alert pogodowy zjawiska atmosferyczne burze lato upały IMGW rcb

PROGNOZA POGODY W czwartek wieczorem kulminacja niebezpiecznych zjawisk. Mogą wystąpić nawałnice

 - W czwartek w ciągu dnia na wschodzie kraju będzie pogodnie i upalnie, jednak w zachodniej części Polski spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a także gwałtownych burz z gradem - poinformowała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Wieczorem przewidywana jest kumulacja niebezpiecznych zjawisk.
Zobacz więcej na temat:  pogoda POLSKA prognoza pogody burze zjawiska atmosferyczne huragany deszcz

PROGNOZA POGODY Upalny koniec czerwca, ochłodzenie na początku lipca. Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Rozpoczynający się tydzień przyniesie dość zmienną pogodę - podał w poniedziałek IMGW. Pierwsza połowa tygodnia będzie bardzo ciepła, a miejscami nawet upalna. W drugiej połowie będzie już zdecydowanie chłodniej. Od środy miejscami ma być deszczowo i burzowo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda zjawiska atmosferyczne alert pogodowy IMGW prognoza pogody

Chaos komunikacyjny, zamknięte szkoły, sklepy bez dostaw. Paraliż po śnieżycy w Hiszpanii

W czwartek, po pięciu dniach od śnieżycy "Filomena", która przyniosła nad Hiszpanię nienotowane od 50 lat opady śniegu i rekordowe mrozy, Madryt i jego przedmieścia są sparaliżowane - panuje chaos komunikacyjny, do sklepów nie docierają dostawy, szkoły są zamknięte, a w kostnicach przybywa ciał, których nie można na razie pogrzebać.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania zima zjawiska atmosferyczne

Trudne warunki turystyczne w Tatrach. TOPR: należy unikać wyższych partii gór

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed trudnymi warunkami turystycznymi w Tatrach. Na szlakach zalega kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a w wielu partiach gór występują oblodzenia. Często pokrywa śniegu jest zbyt cienka, by używać raków. Szlaki na odcinkach leśnych są w godzinach popołudniowych miejscami błotniste.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo góry turystyka Tatry regiony TOPR małopolskie pogoda prognoza pogody warunki narciarskie zjawiska atmosferyczne śnieg