Polskie Radio
Section05
IMGW

prognoza pogody Zachmurzenie i przelotne opady deszczu. IMGW podał prognozę pogody

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i centralna część Europy jest w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, a nad Skandynawią pogodę kształtuje niż z układem frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa do nas powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody chmury deszcz wiatr IMGW POLSKA społeczeństwo

ALERT POGODOWY Uwaga na burze z gradem i podtopienia. Alarmy IMGW w południowo-wschodniej Polsce

W południowych powiatach Małopolski oraz na Podkarpaciu IMGW ostrzega przed możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych w rzekach na tym obszarze. W związku z tym możliwe są tam podtopieniach po burzach. W tych regionach obowiązują też ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie burze lato alert pogodowy IMGW prognoza pogody

ALERT IMGW Spadnie nawet 100 litrów wody na metr kwadratowy. IMGW wydał czerwone alerty

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla woj. podkarpackiego i małopolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego i centralnej części województwa lubelskiego. Dla pozostałej części woj. lubelskiego i śląskiego, a także dla świętokrzyskiego wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW alert pogodowy pogoda burze lato

ALERT POGODOWY IMGW ostrzega przed burzami z gradem i wezbraniami rzek. Wydano alerty wszystkich stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia III stopnia przed burzami z gradem w południowej części województwa śląskiego oraz w Małopolsce. Alerty najwyższego stopnia obowiązują także w północno-wschodnich powiatach województwa mazowieckiego i na Podlasiu. W związku z opadami deszczu i burzami, obowiązują także alerty hydrologiczne wszystkich stopni. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza pogody klimat burze