X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Nagrodzeni w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 09:29
"Tonia i jej dzieci" Marcela Łozińskiego, "Argentyńska lekcja" Wojciecha Staronia i "1994" Kaveh Tehrani zwyciężyły w zakończonym w niedzielę 51. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Audio

Podczas wieczornej ceremonii wręczenia nagród w kinie Kijów. Centrum w Krakowie poznaliśmy zwycięzców konkursu polskiego, dokumentalnego i krótkometrażowego.

Przewodniczącym jury konkursu polskiego był Jerzy Kapuściński. Grupa specjalistów pod jego wodzą postanowiła Złotym Lajkonikiem wyróżnić film Marcela Łozińskiego "Tonia i jej dzieci". Nagroda została przyznana w uznaniu za "stworzenie dzieła łączącego najlepsze tradycje polskiego dokumentu z intelektualną odwagą i krytyczną przenikliwością".

Jury konkursu dokumentalnego obradowało pod przewodnictwem Tue Steen Muellera. Najlepszym filmem w tym konkursie, uhonorowanym Złotym Rogiem, został dokument Wojciecha Staronia pt. "Argentyńska lekcja" za "zachowanie równowagi między formą i treścią oraz opowieść o odmiennych kulturach i przyjaźni rodzącej się pomiędzy małym chłopcem i dziewczynką". Film doceniono także za zdjęcia przyznając mu Nagrodę Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego. Posłuchaj co Wojciech Staroń powiedział po otrzymaniu nagrody (dźwięk w boksie Posłuchaj po prawej stronie).

Nagroda Złotego Smoka dla najlepszego filmu w międzynarodowym konkursie krótkometrażowym trafiła do Kaveh Tehrani, reżysera "1994". Jury, któremu przewodniczył Lech Kowalski doceniło dobór tematyki, która "zmusza do zadania pytania: gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda? oraz prowokuje widza do zastanowienia się nad miejscem imigrantów we współczesnym społeczeństwie europejskim".

Honorową Nagrodę Smok Smoków za całokształt twórczości otrzymał wybitny twórca filmów animowanych Piotr Kamler.

W trzech konkursach 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego oceniano w sumie 87 filmów dokumentalnych, animowanych i fabularnych, wybranych spośród rekordowej liczby 2,7 tys. zgłoszeń.

Organizatorem festiwalu jest Krakowska Fundacja Filmowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i Apollo-Film.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Włoskie klimaty na dwóch brzegach Wisły

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 12:00
Grażyna Torbicka, szefowa festiwalu "Dwa brzegi" zapowiada, że w tym roku będzie chciała przybliżyć widzom mniej znane oblicze włoskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody reżyser z szansą na kolejną nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 07:00
Dobiega końca 51. Krakowski Festiwal Filmowy. Laureatów tej edycji poznamy w niedzielę wieczorem podczas uroczystej gali. Z tej okazji gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego w "Trójkowo, filmowo" są reżyserzy prezentujący swoje produkcje w konkursie.
rozwiń zwiń