Kultura

Złote Globy 2011 - zaskoczeń nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 10:47
Rola Colina Firtha w filmie "Jak zostać królem?" wszystkich urzekła i to jest bez wątpienia najciekawsza kreacja tego roku – ocenia krytyk filmowy Janusz Wróblewski.
Audio

Za najlepszy film roku 2010 Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej uznało "The Social Network". Dodatkowo obraz ten został nagrodzony za reżyserię, scenariusz i muzykę. 

Janusz Wróblewski mówi, że jest to film uznany przez krytyków za najważniejszy głos w sprawie ostatnich przemian obyczajowych w Stanach Zjednoczonych. - To film, który wytrzymuje porównanie z "Obywatelem Kane'a" - ocenia Janusz Wróblewski.

Najlepszym aktorem okazał się Colin Firth za kreację w brytyjskim filmie "Jak zostać królem?" - Aktor był zdecydowanym faworytem. Jego rola wszystkich urzekła, i to jest bez wątpienia najciekawsza kreacja tego roku - uważa Janusz Wróblewski.

W kategorii dramatu Natalie Portman zdobyła Złotego Globa za rolę kobiecą w "Czarnym łabędziu". - Aktorka stworzyła wspaniałą kreację dziewczyny, która jest na pograniczu obłędu czy schizofrenii. To trudna rola tancerki, która jest zakompleksiona i niewinna, a z drugiej strony ma w sobie wyzwalać ciemne moce - mówi Janusz Wróblewski.

W kategorii komedia - musical Złotego Globa otrzymał film "Wszystko w porządku". W tej kategorii Annette Bening otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.

W ocenie krytyka Andrzeja Kołodyńskiego film jest zabawną współczesną opowieścią o dzieciach wychowywanym przez dwie matki - kobiety pozostające w związku lesbijskim. Dzieci postanawiają sprowadzić do tej rodziny swego biologicznego ojca.

Jako trafną decyzję ocenia krytyk przyznanie Złotego Globa w kategorii filmu zagranicznego duńskiej produkcji zatytułowanej "Haeven". - Susanne Bier to sprawna reżyserka, która potrafi sugestywnie przedstawić charaktery, a jednocześnie wpisać je w konflikt, który ma znaczenie dla współczesnego widza - mówi Andrzej Kołodyński.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tegorocznych Złotych Globów wystarczy kliknąć w dźwięk w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

(mz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jąkający się król otrzyma Złoty Glob?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 08:00
To dla hollywoodzkich aktorów ważny egzamin przed Oskarami. Brytyjski film "Jak zostać królem" wydaje się niekwestionowanym faworytem Złotych Globów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać królem Złotych Globów?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 20:20
Złote Globy 2011 oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkich Future Shorts.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygraj filmy Grzegorza Królikiewicza

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 16:00
Dzięki Wydawnictwu Telewizji Kino Polska filmy Grzegorza Królikiewicza po raz pierwszy ukazały się na DVD. Mamy dla Państwa egzemplarze tego wydawnictwa.
rozwiń zwiń