X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Polska prezydencja bardzo kulturalna

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 12:30
Polska prezydencja rozpoczyna się już za kilkadziesiąt godzin, czyli przygotowania na finiszu. O Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji w "Klubie Trójki" opowiadają goście Barbary Marcinik.
Audio
  • Klub Trójki o Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji. Trójka, 27 czerwca 2011.
  • Michał Borkiewicz o scenie TrzeciE Ucho (Radiowy Dom Kultury)
  • Anna Mamińska o scenie EUharmonia (Radiowy Dom Kultury)
Polska prezydencja bardzo kulturalna
Foto: fot. Flickr/rockcohen

O wydarzeniach, jakie czekają nas w ciągu najbliższych miesięcy opowiadali w Trójce: Joanna Kiliszek, wicedyrektor Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) i Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NINA).

Obu instytutom powierzono ważne zadanie. Instytut Adam Mickiewicza odpowiedzialny jest za program zagraniczny, Narodowy Instytut Audiowizualny koordynuje działania w Polsce.

- Zawsze zależymy od pewnego kontekstu nie tylko politycznego, ale i historycznego, geograficznego. Natomiast polska kultura jest tak wspaniałym produktem, że nie ma wątpliwości, że nasze instytucje, w każdym przypadku, pracują z najciekawszymi artystami - powiedziała Joanna Kaliszek.
 

Ponieważ 2011 rok to Rok Czesława Miłosza, z tej okazji Instytut Adama Mickiewicza i Narodowy Instytut Audiowizualny włączają twórczość noblisty w kulturalny program prezydencji.

- Przygotowaliśmy zestawy kilkunastu, czasami kilkudziesięciu wierszy czytanych przez znanych aktorów w formie audiobooków. W Brukseli, Berlinie, Paryżu, Londynie, Madrycie, a poza Unią: w Moskwie, Kijowie, Mińsku, Tokio i Pekinie będziemy prezentować twórczość Czesława Miłosza. Dla nas było bardzo istotne przypomnienie jego poezji - mówi Joanna Kiliszek. - Audiobooki będą dołączane do wszystkich ważniejszych czasopism literackich wychodzących w danych krajach.


Na stronie internetowej Narodowego Instytutu Audiowizualnego, w wigilię prezydencji, będzie można obejrzeć transmisjęi z otwarcia Międzynarodowego Centrum Dialogu im. Czesława Miłosza w Krasnogrudzie, miejscu związanym z rodziną noblisty.

Wyjątkowym punktem kulturalnej prezydencji będą prawykonania w trakcie festiwalu Sacrum Profanum (we wrześniu 2011) utworów do tekstów Czesława Miłosza. Muzykę napisali do nich m.in. Paweł Mykietyna, Paweł Szymański, Aleksandra Gryka. Będzie można je śledzić także na stronach internetowych.

 

Posłuchaj dźwięku "Klub Trójki o Programie Kulturalnym Polskiej Prezydencji. Trójka 27 czerwca 2011".

 

Audycji "Klub Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku tuż po 21.00. Zapraszamy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Inauguracja polskiej prezydencji w UE z wielką pompą: impreza przed PKiN

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 14:22
Wielogodzinny koncert z udziałem polskich i światowych sław oraz pokaz sztucznych ogni, jakiego Polska nie widziała, zainaugurują polską prezydencję w Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Priorytety polskiej prezydencji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 07:50
Zadania Polski na najbliższe pół roku.
rozwiń zwiń