Kultura

Artysta wiecznie niespełniony

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2009 07:00
Spełniło się marzenie fanów Michelangelo Antonioniego i miłośników kina. Do sprzedaży trafił ekskluzywny boks z ośmioma filmami włoskiego mistrza kina.

W kolekcji znalazły się obrazy z niemal wszystkich okresów twórczości filmowca. Te z początku kariery jak: „Kronika pewnej miłości”, „Dama bez kamelii”, „Przyjaciółki”, „Krzyk”, czy te uznane za prawdziwą klasykę: „Przygoda”, „Noc”, „Czerwona pustynia” oraz „Identyfikacja kobiety”.

Wydawnictwo uzupełnia esej przybliżający sylwetkę reżysera oraz 40-stronicowa książeczka ze zdjęciami i tekstami dotyczącymi wszystkich filmów.

- W eseju poznamy Antonioniego jako artystę niespełnionego. Ilość projektów, których nie udało mu się zrealizować, przekraczała te ukończone- mówi Szymon Holcman, gość Ryszarda Jaźwińskiego.

 

Zobacz więcej na temat: FILM reżyser boks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2010 11:00
"Moja krew" Marcina Wrony, "Lourdes" Jessici Hausner i "The Limits of Control" Jima Jarmuscha to najważniejsze kinowe premiery tego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 09:25
Japoński dramat "Pożegnania", nagrodzony ubiegłorocznym Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, musical "Nine - Dziewięć" z Danielem Day-Lewisem, Penelope Cruz i Nicole Kidman w obsadzie oraz irańska produkcja "Co wiesz o Elly?" od dziś w polskich kinach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 10:38
Nagrodzony francuskim Cezarem dokument "Plaże Agnes" w reżyserii Agnes Vardy, dramat "Była sobie dziewczyna" nominowany do Oscara w trzech kategoriach (m.in. na najlepszy film) oraz klasyka filmu gangsterskiego z 1967 roku "Bonnie i Clyde" od piątku w kinach.
rozwiń zwiń