Kultura

Płatny zabójca George Clooney

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 11:21
- George nie grał jeszcze podobnej roli, a dobrze jest, gdy aktorzy próbują nowych rzeczy - mówi Anton Corbijn, reżyser filmu "Amerykanin".

Nowy film holenderskiego reżysera, znanego w Polsce głównie dzięki obrazowi "Control", jest już na ekranach polskich kin.

Główny bohater, grany przez George'a Clooneya płatny zabójca Jack, postanawia wycofać się z "zawodu" i decyduje, że następne zlecenie będzie jego ostatnim.
Mężczyzna zaszywa się w małym włoskim mieście w górach, gdzie prowadzi spokojne życie. Zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka. Tymczasem zbliża się termin realizacji zlecenia. Wychodząc z ukrycia, Jack niebezpiecznie kusi los.

Corbijn był głęboko przekonany, że wybór  Clooneya do głównej roli był właściwy. – George nie grał jeszcze podobnej roli. To dla niego coś nowego, a dobrze jest, gdy aktorzy próbują nowych rzeczy. George jest  świetny, jeśli chodzi o podawanie dialogu. W tym przypadku miał go mało – jego bohater to człowiek małomówny -dodał reżyser.

Od piątku w kinach także "Skrzydlate świnie", w reżyserii Anny Kazejak-Dawid. To opowieść o grupie przyjaciół z niewielkiego miasteczka pod Poznaniem, których połączyła wspólna pasja: futbol. A ściślej, "aktywne kibicowanie piłkarskiemu klubowi". Jeden z bohaterów, 35-letni Oskar, właśnie został tatą. Razem bratem, Mariuszem, sprzedaje w Licheniu dewocjonalia. Dziewczyna Mariusza, Basia, towarzyszy chłopakom ze względu na miłość do piłki, resztki przywiązania do Mariusza, a przede wszystkim - z powodu fascynacji Oskarem.

W obsadzie, oprócz Pawła Małaszyńskiego i Piotra Roguckiego - lidera zespołu muzycznego Coma, są m.in. Eryk Lubos, Olga Bołądź i Karolina Gorczyca.

W piątek na polskie ekrany trafi także amerykańska komedia "Zanim odejdą wody" (reż. Todd Phillips) z Robertem Downeyem Jr. Bohater filmu, który wkrótce ma zostać ojcem, zamiast towarzyszyć żonie w ostatnich dniach przed porodem, rusza w szaloną podróż autostopem z poznanym przypadkowo początkującym aktorem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Essential Killing" zachwyca

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2010 10:04
Od piątku w kinach psychologiczny thriller Jerzego Skolimowskiego. Główny bohater filmu to domniemany terrorysta, który ucieka przed armią USA, a widzowie wcale nie chcą, by został schwytany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Baśń o granicach człowieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 12:19
"Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego zachwycił już jury na festiwalu w Wenecji. Teraz ma szanse podbić serca polskiej publiczności. Film właśnie trafił do kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska furtka do Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 11:21
Festiwal Filmu Polskiego w Chicago to największa impreza promująca europejskie kino na terenie Ameryki Północnej.
rozwiń zwiń