Kultura

Chopinowskie lato

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2009 06:50
W Tarnowie ruszyła druga edycja Festiwalu muzyki kameralnej "Muzyka Lata - Fortepian Chopina".
Audio

9 koncertów muzyki kameralnej oraz recytacje w wykonaniu wybitnych artystów sceny polskiej składają się na program Festiwalu. Impreza trwa aż do końca sierpnia. Wśród występujących usłyszymy i zobaczymy m. in. Marcina Koziaka, Dorotę Segdę, Łucję Czarnecką i Annę Polony.

Impreza jest prologiem i częścią obchodów związanych z przypadającym w roku 2010 Rokiem Chopinowskim. Wszystkie występy odbywają się na Zamku w Dębnie, a dochód z nich przeznaczony jest na pomoc artystycznie utalentowanym dzieciom. Pierwsza edycja festiwalu spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, a festiwal nominowany był do Artystycznego Wydarzenia Roku przez czytelników tarnowskiego portalu internetowego i miesięcznika Akcenty.

Równolegle odbywać się będzie Festiwal Muzyki Kameralnej „Wawel o zmierzchu” w Krakowie. Oba te festiwale zorganizowane zostały pod wspólna ideą „Muzycznego Mostu” między Zamkiem na Wawelu oraz w Zamku w Dębnie, a ich głównym celem jest propagowanie twórczości narodowego kompozytora i upowszechnienie muzyki poważnej.

Szczegółowy program znaleźć można na stronach Tarnowskiego Centrum kultury www.tck.pl.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zagadki literacko-muzyczne: Fryderyk Chopin

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2010 13:05
28 lutego 2010, godz. 12:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tribute from Asia". Fryderyk Chopin w Indiach.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2010 16:24
Galowy koncert w indyjskim mieście Pune zainaugurował obchody roku Fryderyka Chopina w Indiach. Kolejne recitale odbędą się między innymi w Delhi, Kalkucie oraz Bengaluru
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin otwarty!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 08:26
Muzeum Fryderyka Chopina, którego działalność po gruntownym remoncie zainaugurowano 1 marca w Warszawie, zostało otwarte we wtorek dla publiczności.
rozwiń zwiń