Polskie Radio
Section05
Tarnów

Spotkajmy się na Familijnym Pikniku. W sobotę jesteśmy w Stegnie!

Tegoroczne "Lato z radiem" już za półmetkiem! W najbliższą sobotę (13 sierpnia) ekipa radiowej Jedynki zawita do Stegny, gdzie odbędzie się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy – mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym kurorcie nad Bałtykiem. W programie konkursy oraz specjalnie przygotowane aktywności dla całych rodzin. O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbają prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Początek audycji "Lato z Radiem" o godz. 9.00, a Familijny Piknik wystartuje dwie godziny później – na plaży przy Bulwarze radiowej Jedynki. Wstęp wolny.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem warsztaty Roman Czejarek Sława Bieńczycka dzieci zabawa Tarnów Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce

Tarnów i okolice – polska Toskania

Winnice, renesansowe zabytki i piękne szlaki rowerowe – to i więcej oferuje Tarnów i okolice, które według geografów są polskim biegunem ciepła, a według pisarzy i poetów – polską Toskanią. Kilka pomysłów na spędzenie wakacyjnych dni w tym malowniczym miejscu podsunął nam Marcin Pałach, przewodnik turystyczny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jacek Frentzel turystyka podróże podróże po Polsce STYL ŻYCIA Tarnów Toskania rower Żydzi małopolskie

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywają przed słuchaczami uroki Polski.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Ostrołęka Myślenice Sieradz Stegna Legnica Jakuszyce Anna Dymna podróże Jerzy Skoczylas Ryszard Rynkowski Tarnów Kraków

Familijny Piknik Lata z Radiem. Fantastyczna zabawa ze słuchaczami w Tarnowie [ZOBACZ WIDEO]

Podczas wakacyjnej trasy "Lata z Radiem" odwiedzamy polskie miasta i bawimy się na Familijnych Piknikach. Pierwszym przystankiem tegorocznych spotkań ze słuchaczami Programu 1 Polskiego Radia był Tarnów. Fantastyczna atmosfera, wspólna zabawa z całymi rodzinami i świetna pogoda. Tak było w wielkim skrócie. Sprawdź, co działo się na pierwszym Familijnym Pikniku Lata z Radiem.
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

"Tarnów jest wspaniały". Piotr Galus o wspólnej gimnastyce na Familijnym Pikniku

- Czuję się zaszczycony, że tarnowianie przyszli poćwiczyć ze mną i w końcu po tych dwóch latach w zamknięciu, kiedy wszyscy ćwiczyliśmy w domach, możemy spotkać się na Rynku i wspólnie zrobić gimnastykę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Galus, który zachęcał uczestników Familijnego Pikniku Lata z Radiem w Tarnowie do aktywności fizycznej.
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

"Nieudana audycja" w Tarnowie. A może jednak udana"? [ZOBACZ WIDEO]

Podczas Familijnego Pikniku w Tarnowie młodzi słuchacze mogli wziąć udział w "Nieudanej audycji" dziecięcej stacji. - Pomyśleliśmy, że stworzymy audycję plenerową, która będzie pewnym przekrojem naszej codziennej pracy przez siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbyszek Kozłowski z Polskiego Radia Dzieciom. Czy udało się?
Zobacz więcej na temat:  Tarnów Lato z Radiem rodzina zabawa

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią

Co Tarnów ma wspólnego z Węgrami? Dlaczego to miasto do dziś wspomina króla Władysława Łokietka? Z jakiego powodu w budynku tarnowskiego dworca kolejowego znajdują się fragmenty "Panoramy siedmiogrodzkiej" oraz czym zajmowało się Bractwo Kurkowe? "Lato z Radiem" wyruszyło do malowniczej Małopolski, żeby odnaleźć odpowiedzi na te pytania.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Sława Bieńczycka Tarnów Lato z Radiem

Pierwszy transport do Auschwitz. Jaką trasą szli przez Tarnów polscy więźniowie?

14 czerwca 1940 roku trasa pochodu 728 mężczyzn pod eskortą niemieckich żołnierzy wiodła przez ścisłe centrum miasta. Dzień przed transportem przeniesiono ich z miejscowego więzienia do budynku żydowskiej łaźni, gdzie poddano ich dezynfekcji. Tam też spędzili ostatnią noc przed transportem.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Niemcy III Rzesza Auschwitz niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne Holokaust Żydzi Tarnów