Polskie Radio
Section05
Tarnów

Małopolskie. Miała ponad 2,6 promila alkoholu i kierowała autem holowanym na autostradzie A4

Pijana kobieta kierowała osobowym hyundaiem, który był holowany na lince po autostradzie A4 pod Tarnowem (Małopolskie). Kobieta straciła prawo jazdy i odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Miała ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców drogi autostrada a4 kierowcy pijani kierowcy małopolskie Tarnów

"Lato z Radiem" z koncertem w Tarnowie. LemON i Kuba Szmajkowski na scenie [MULTIMEDIA]

"Lato z Radiem" 2023 się nie zatrzymuje. Po Poddębicach i Toruniu trasa koncertowa przeniosła się do Małopolski. Tym razem zapraszaliśmy do Tarnowa, gdzie w Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Kantoria" przy ul. Piłsudskiego 28 - na scenie pojawili się: Centrum Uśmiechu, Kuba Szmajkowski i grupa LemON.
Zobacz więcej na temat:  Centrum Uśmiechu Lato z Radiem 2023 koncerty Tarnów LemON Kuba Szmajkowski

"Lato z Radiem" 2023. Kuba Szmajkowski o koncercie w Tarnowie: to jest wielkie wyróżnienie

"Lato z Radiem" 2023 nie zatrzymuje się i dziennikarze Jedynki trafili do Tarnowa. Jedną z gwiazd wieczornego koncertu był Kuba Szmajkowski, który gościł też w "Muzycznej Jedynce", nadawanej wprost z polskiego bieguna ciepła. - Uwielbiam koncertować i bardzo się cieszę, że mogę tu być. To dla mnie wyróżnienie - mówił artysta.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Tarnów Marcin Kusy Kuba Szmajkowski

"Lato z Radiem" 2023. Wiceprezydent Tarnowa: można z nami bardzo dobrze spędzić czas

"Lato z Radiem" 2023 dziś jest w Tarnowie. - Scena jest ogromna, a wokół niej bardzo dużo pięknego, zielonego terenu. Jest mnóstwo miejsca na chillout z dobrą oranżadą albo lodami - mówi Agnieszka Kawa, wiceprezydent Tarnowa. Między 11.00 a 17.00 w Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Kantoria" czekamy na pikniku familijnym, a od godziny 17.00 zapraszamy na koncerty.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Tarnów Karolina Rożej Daniel Wydrych Agnieszka Kawa

Trzecia pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Solidarność, wolność i miłość w czasach przemian

– Solidarność to znaczy jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu, jedni przeciw drugim. I nigdy "brzemię" dźwigane przez człowieka samotnie. Bez pomocy drugich. Nie może być walka silniejsza od solidarności – mówił Jan Paweł II podczas wizyty w Polsce w 1987 roku.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II pielgrzymka papież Warszawa 1987 Łódź Kraków Lublin Tarnów Szczecin Gdańsk Gdynia Częstochowa PRL komunizm Wojciech Jaruzelski Andrzej Nowak

Fundacja EMES i Przyjaciele pomaga na Ukrainie. "Dobro wraca" to jej dewiza

Tarnowska Fundacja Emes i Przyjaciele aktywnie pomaga Ukrainie od początku rosyjskiej agresji. Została powołana przez firmę Emes i Parnerzy i przez jej właściciela Marcina Skórę. Hasłem członków fundacji jest "Dobro wraca". Wiceprezes Sławomir Brotaj i Grzegorz Dudek wierzą, że dobro, które przekazują ludziom, wróci też kiedyś do nich.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Rosja pomoc Tarnów

To już potwierdzone: buk spod Tarnowa jest najwyższym drzewem liściastym w Polsce

Łowcami drzew nazywa się ludzi, którzy czas wolny poświęcają tropieniu leśnych olbrzymów – drzew wyróżniających się rekordowymi rozmiarami lub interesującym pokrojem. Takimi łowcami są Łukasz i Przemysław Wilkowie, którzy odkryli w okolicach Tarnowa najwyższe zmierzone drzewo liściaste w naszym kraju. To buk, który ma 48 m i 60 cm wysokości. Jednak bracia są przekonani, że w Polsce rosną liściaste drzewa przekraczające 50 m. Trzeba je tylko odnaleźć.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA drzewo rekordy Tarnów Piotr Łodej Trójka przyroda natura

Zmiany na kolei. Od dzisiaj pociągi wracają na trasę Kraków Główny - Wieliczka Rynek-Kopalnia

Od wtorku, 6 grudnia, pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 wznowią kursowanie na odcinku Kraków Główny - Wieliczka Rynek-Kopalnia – podały Koleje Małopolskie. Od 20 listopada br. z powodu prac remontowych na torach funkcjonuje tam autobusowa komunikacja zastępcza.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców pociągi małopolskie Kraków kolej społeczeństwo kierowcy Wieliczka Tarnów