Polskie Radio
Section05
Tarnów

Żołnierki wyklęte, gimnazjaliści i scena w Tarnowie

- Przeczytałam tę powieść i urzekło mnie to, że jest to powieść o dwóch kobietach. Taki wątek rzadko pojawia się w książkach o żołnierzach wyklętych – podkreśliła Ewa Tomasik-Adamczak, opowiadając o książce Wacława Holewińskiego "Opowiem Ci o wolności".
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie spektakl gimnazjum Tarnów Żołnierze Wyklęci II wojna światowa literatura Anna Lisiecka Wacław Holewiński KULTURA KSIĄŻKA TEATR

Rozwój gazomobilności w Polsce. "Istotna jest ekologia"

PGNiG podpisało nową, bezterminową umowę na dostawę sprężonego gazu ziemnego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie. Autobusy zasilane CNG mają stopniowo zastępować w Tarnowie dużo mniej przyjazne dla środowiska autobusy starej generacji zasilane olejem napędowym. O tym, czy w Polsce powinno się rozwijać „gazomobilność” (LNG, CNG) kosztem nieefektywnego, „brudnego” transportu i czy autobusy na gaz mają szansę w starciu z tzw. elektromobilnością, rozmawiali w Debacie Poranka Henryk Mucha (PGNiG Obrót Detaliczny), Andrzej Kowol (Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Tychy), Tomasz Lelonek (Hermes Energy Group) i Agata Rzędowska (Biznesalert.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gaz ziemny ekologia Tarnów Wojciech Surmacz PGNiG