Kultura

Chopin otwarty!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 08:26
Muzeum Fryderyka Chopina, którego działalność po gruntownym remoncie zainaugurowano 1 marca w Warszawie, zostało otwarte we wtorek dla publiczności.

Muzeum Fryderyka Chopina, którego działalność po gruntownym remoncie zainaugurowano 1 marca w Warszawie, zostało otwarte we wtorek dla publiczności.

Kilkaset osób, które zarezerwowało bilety na wtorek, zobaczyło muzealne zbiory za darmo - wtorki są dniem bezpłatnym w Muzeum Fryderyka Chopina.

Jak powiedział PAP Łukasz Stępniak z Muzeum Fryderyka Chopina, pierwsza tura zwiedzających, licząca 50 osób, weszła do muzeum w południe. Zwiedzanie trwa około godziny, potem wchodzi kolejna 50-osobowa grupa.

"Wcześniejsze rezerwacje i podział na maksymalnie 50-osobowe grupy zwiedzających mają służyć komfortowi zwiedzania, temu, by muzeum w jednej chwili nie zwiedzało zbyt dużo osób, które będą sobie nawzajem przeszkadzać. Nasze muzeum jest nastawione na indywidualny odbiór" - zwrócił uwagę Stępniak.

Jak powiedział, zainteresowanie zwiedzaniem odrestaurowanej placówki jest bardzo duże, zróżnicowane są też terminy rezerwacji. "Do maja bilety są zarezerwowane, ale pojawiły się też już rezerwacje na niektóre dni w przyszłym roku" - zaznaczył.

Stępniak przyznał, że czasem pojawiają się problemy z rezerwacją biletów. "Jest problem z rezerwacją telefoniczną, bo dzwoniący do muzeum słyszy czasem sygnał, jakby nikt nie podnosił słuchawki, chociaż wszystkie linie telefoniczne w dziale rezerwacji muzeum są akurat zajęte" - wyjaśnił.

W sprawie innych problemów z rezerwacją biletów Stępniak nie chciał się wypowiadać, odsyłając do działu rezerwacji muzeum. Tymczasem na stronie, dzięki której można było rezerwować bilety przy pomocy formularza internetowego, kilka dni temu pojawiła się informacja: "W związku z ogromnym zainteresowaniem, możliwość rezerwacji biletów została wstrzymana do dnia 6 kwietnia. Od 6 kwietnia będzie możliwość zakupu biletów online".

Jak zapewnił PAP Stępniak, bilety zawsze można zarezerwować osobiście w kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

Siedzibą Muzeum Fryderyka Chopina jest Pałac Ostrogskich przy ul. Okólnik. Dzięki specjalnym kartom chipowym, które zwiedzający otrzymują zamiast tradycyjnych biletów, widzowie mają możliwość wyboru długości oraz intensywności danej ścieżki zwiedzania. Zgodnie z ideą muzeum otwartego, można poznawać Fryderyka Chopina m.in. z perspektywy jego twórczości, życia osobistego lub poprzez historię kobiet jego życia, bez narzuconej trasy zwiedzania.Zobacz serwis chopinowski Polskiego Radia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Chopinowskie lato

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2009 06:50
W Tarnowie ruszyła druga edycja Festiwalu muzyki kameralnej "Muzyka Lata - Fortepian Chopina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listy Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2009 14:37
Z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina wybitni polscy muzykolodzy: Zofia Helman, Zbigniew Skowron i Hanna Wróblewska-Straus przygotowali źródłowo- krytyczne opracowanie korespondencji Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tribute from Asia". Fryderyk Chopin w Indiach.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2010 16:24
Galowy koncert w indyjskim mieście Pune zainaugurował obchody roku Fryderyka Chopina w Indiach. Kolejne recitale odbędą się między innymi w Delhi, Kalkucie oraz Bengaluru
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 13:54
„Chopin W Trójce” to nowy konkurs, który na naszej antenie rusza w poniedziałek, 1 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdłuższy koncert Chopina. Wstęp wolny

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 07:23
Do 1 marca potrwa najdłuższy koncert muzyki Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin 2010: kompozytorskie hołdy Krzysztofa Pendereckiego i Marty Ptaszyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 16:57
Wybitni polscy kompozytorzy - Krzysztof Penderecki i Marta Ptaszyńska - nie omieszkali uczcić Roku Chopinowskiego specjalnie na tę okazję napisanymi utworami
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin w filmie w NY

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 09:38
W Nowym Jorku rozpoczyna się przegląd filmów zainspirowanych życiem i muzyką Fryderyka Chopina. Pokazy zorganizowano z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin 2010: "Szalone dni muzyki" albo Chopin express

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 10:51
Rozmowa z dyrektorem "Szalonych dni muzyki", które w tym roku poświęcone będą Chopinowi, a zakończą się trzydniowym maratonem koncertowym w Warszawie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyk Chopin ma swojego tulipana. Fioletowego

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2010 07:58
Nową fioletową odmianę, nazwaną na cześć kompozytora, można zobaczyć w Łazienkach Królewskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum prezentuje komunistycznego dyktatora

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2010 20:12
Od piątku w Muzeum Śląskim w Katowicach prezentowana będzie unikatowa ekspozycja dzieł Andy'ego Warhola, przedstawiających dyktatora komunistycznych Chin.
rozwiń zwiń