X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Radiowe Oskary

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2009 09:38
Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę Prix Italia za dokument „WiNna nieWiNna". Nagrodzono także „Modlitwę zapomnianej” Doroty Hałasy i Katarzyny Michalak z Polskiego Radia Lublin.
AudioNagrodę Prix Italia jak podkreślono, za ”najlepszą jakość globalną” otrzymała Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, za dokument pt. ”WiNna nieWiNna” (w kategorii reportaż). Reportaż opowiada o losach Stanisławy Rachwał, która po tym jak opuściła obóz w Auschwitz, nawiązała kontakty z podziemiem, a po wojnie została osadzona w więzieniu i skazana na karę śmierci. - Dla mnie nagroda, podobnie jak zainteresowanie tematyką historyczną przez jury, jest ogromnym zaskoczeniem. O powstaniu samego dokumentu zadecydował przypadek. Gdy trzy lata temu zwiedzałam obóz Auschwitz, na jednej z list więźniów zobaczyłam panieńskie nazwisko mojej mamy. Okazało się, że nie jest to rodzina, lecz historia kobiety okazała się na tyle ciekawa, że poświęciłam jej reportaż – opowiada Patrycja Gruszyńska-Ruman. Realizatorem reportażu jest Waldemar Kasperczak.

W kategorii audycji muzycznych wygrał dokument ”Modlitwa zapomnianej” autorstwa Doroty Hałasy i Katarzyny Michalak z Polskiego Radia Lublin. Jego bohaterką jest, niemal całkowicie zapomniana w Polsce i niezwykle popularna w Japonii, XIX-wieczna kompozytorka Tekla Bądarzewska-Baranowska. Realizatorem reportażu jest Artur Giordano. Prix Italia to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla twórców, odbywający się od 1948 r. W tym roku rozpoczął się 20 września w Turynie, bierze w nim udział 87 rozgłośni publicznych i prywatnych z 46 krajów z 5 kontynentów. Polską radiofonię reprezentowały 4 produkcje radiowe oraz 2 internetowe.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"WINna nieWINna" na inaugurację

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2009 07:50
Nagrodzony Prix Italia 2009 reportaż Patrycji Gruszyńskiej-Ruman zostanie zaprezentowany 2 października, podczas inauguracji roku akademickiego Laboratorium Reportażu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Mikrofony rozdano

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 10:02
Dziś o 11 poznaliśmy laureatów tegorocznych Złotych Mikrofonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzowie Mistrzom

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2009 11:00
Dziś Prezes Zarządu Polskiego Radia SA Jarosław Hasiński wręczył statuetki Złotych Mikrofonów pięciu osobom. Tegorocznymi laureatami są: Piotr Kamiński, Krzysztof Renik, Maria Szabłowska, Henryk Talar i Tomasz Zimoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj reportaży

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2009 14:13
"WiNna nieWiNna" i "Modlitwa zapomnianej" to dwa reportaże nagrodzone w Turynie na Prix Italia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody za reportaże

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2009 13:16
Dwie dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Magda Skawińska oraz Dorota Fredro Boniecka, zdobyły nagrody za swoje reportaże.
rozwiń zwiń