Kultura

UNESCO nagradza Polkę

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 09:57
Polska specjalistka od kultury arabskiej Anna Parzymies otrzymała prestiżową nagrodę UNESCO-Sharjah. Nagroda została wręczona w paryskiej siedzibie UNESCO.

Uroczystość wręczenia nagród UNESCO-Sharjah za osiągnięcia w dziedzinie kultury arabskiej odbyła się w siedzibie UNESCO, a nagrody wręczyła dyrektor generalna tej organizacji Irina Bokowa.

Anna Parzymies otrzymała tę nagrodę za swoją pracę naukową na Uniwersytecie Warszawskim, jak podkreśla komunikat UNESCO, za "bezcenny wkład w promocję kultury arabskiej w Polsce". Anna Parzymies jest nie tylko naukowcem, ale również wydawcą i założycielem Wydawnictwa Akademickiego Dialog. Uczestniczyła w wydaniu w naszym kraju ponad 80 prac poświęconych kulturze arabskiej.

Drugim laureatem nagrody UNESCO-Sharjah jest Ghani Alani, żyjący we Francji artysta iracki. Jego specjalnością jest kaligrafia.

Po uroczystości wręczenia nagród, jej uczestnicy mogli zwiedzić wystawę kaligrafii Ghaniego Alaniego oraz książek opublikowanych w założonym przez Annę Parzymies Wydawnictwie Akademickim Dialog.


Zobacz więcej na temat: UNESCO POLSKA Francja
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Chińska kaligrafia na listę UNESCO?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2008 09:44
Chińska kaligrafia stała się kandydatem do wpisania na listę UNESCO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drezno nadal na liście UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2008 15:13
Drezno nie zostanie skreślone z listy światowego dziedzictwa UNESCO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kraków Miastem Literatury UNESCO?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 09:50
Kraków będzie się starał o tytuł Miasta Literatury UNESCO. Do tej pory został przyznany tylko trzem miastom - Edynburgowi, Melbourne i Iowa.
rozwiń zwiń