Kultura

Rok Miłosza we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 08:33
Autor „Zniewolonego umysłu” podkreślał zawsze, że jego wiersze należą do tego samego kręgu, co cała kultura włoska i, że zależy mu na włoskich czytelnikach.
Audio

W Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie zainaugurowane zostaną dziś obchody Roku Miłosza we Włoszech.

Otwarta zostanie wystawa fotografii pod tytułem "Miejsca postoju”, na której zgromadzono zdjęcia poety z Berkeley, Chapel Hill i Krakowa. O nobliście w Instytucie Polskim w Rzymie mówić będą: ich autorka Elżbieta Lempp oraz Andrzej Franaszek, którego biografia Miłosza ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa "Znak" oraz polonista Luigi Marinelli, wykładowca na rzymskim Uniwersytecie La Sapienza.

Kulminacyjnym punktem obchodów Roku Miłosza będzie jego dzień na festiwalu poezji w Wenecji, 15 kwietnia, gdzie wspominać go będą m. in. Barbara Toruńczyk i Jerzy Illg oraz Ewa Lipska, Ryszard Krynicki i Adam Zagajewski.

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Cały świat obchodzi Rok Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 13:00
- Jestem spokojny o przyszłość naszego noblisty. To, co przygotowujemy w tym roku, pozwoli jego twórczości odżyć – mówił Grzegorz Gauden.
rozwiń zwiń
Czytaj także

By Miłosz był znany nie tylko z nazwiska

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 14:04
Organizatorzy obchodów setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza chcą przede wszystkim pomóc czytelnikom zrozumieć nierzadko trudną twórczość naszego noblisty.
rozwiń zwiń