X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Lehnert

"Nie da się całkowicie zabezpieczyć przed lawiną"

W środku hotelu w miejscowości Farindola we Włoszech, na który w środę zeszła lawina wywołana przez trzęsienie ziemi, nadal uwięzionych jest ponad 20 ludzi. Jak dotąd ratownicy wydobyli ciała trzech osób. O katastrofie w Polskim Radiu 24 mówił prof. Krzysztof Migała, kierownik Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zobacz więcej na temat:  trzęsienie ziemi Włochy kataklizmy Marek Lehnert

Włochy: wotum zaufania dla nowego rządu

Nowy rząd włoski Paolo Gentiloniego otrzymał wotum zaufania w Izbie Deputowanych. W głosowaniu nie wzięła udziału opozycja, w tym Ruch 5 Gwiazd byłego komika Beppe Grillo oraz separatystyczna Liga Północna. Obie te partie domagają się wyjścia Włoch ze strefy euro, ale nie z Unii Europejskiej. O sytuacji we Włoszech mówili w Świecie w Powiększeniu Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia w Rzymie i Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Włochy Unia Europejska Paolo Gentiloni Marek Lehnert strefa euro

Referendum we Włoszech. Na wyniki czeka cała Europa

Czy będziemy świadkami przełomowego wydarzenia w najnowszej historii Włoch, a także całej Unii Europejskiej? 4 grudnia odbędzie się referendum konstytucyjne, w którym Włosi dadzą odpowiedź na propozycję zmian, które w funkcjonowaniu państwa chce wprowadzić premier Matteo Renzi. Od ich decyzji może także zależeć przyszłość samego szefa włoskiego rządu, jak i całej Europy.
Zobacz więcej na temat:  Włochy referendum Unia Europejska Matteo Renzi Senat Marek Lehnert