Polskie Radio
Section05
Marek Lehnert

"Nie da się całkowicie zabezpieczyć przed lawiną"

W środku hotelu w miejscowości Farindola we Włoszech, na który w środę zeszła lawina wywołana przez trzęsienie ziemi, nadal uwięzionych jest ponad 20 ludzi. Jak dotąd ratownicy wydobyli ciała trzech osób. O katastrofie w Polskim Radiu 24 mówił prof. Krzysztof Migała, kierownik Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zobacz więcej na temat:  trzęsienie ziemi Włochy kataklizmy Marek Lehnert

Włochy: wotum zaufania dla nowego rządu

Nowy rząd włoski Paolo Gentiloniego otrzymał wotum zaufania w Izbie Deputowanych. W głosowaniu nie wzięła udziału opozycja, w tym Ruch 5 Gwiazd byłego komika Beppe Grillo oraz separatystyczna Liga Północna. Obie te partie domagają się wyjścia Włoch ze strefy euro, ale nie z Unii Europejskiej. O sytuacji we Włoszech mówili w Świecie w Powiększeniu Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia w Rzymie i Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Włochy Unia Europejska Paolo Gentiloni Marek Lehnert strefa euro

Referendum we Włoszech. Na wyniki czeka cała Europa

Czy będziemy świadkami przełomowego wydarzenia w najnowszej historii Włoch, a także całej Unii Europejskiej? 4 grudnia odbędzie się referendum konstytucyjne, w którym Włosi dadzą odpowiedź na propozycję zmian, które w funkcjonowaniu państwa chce wprowadzić premier Matteo Renzi. Od ich decyzji może także zależeć przyszłość samego szefa włoskiego rządu, jak i całej Europy.
Zobacz więcej na temat:  Włochy referendum Unia Europejska Matteo Renzi Senat Marek Lehnert