Kultura

Zamienią Poznań w gigantyczny ekran telewizyjny

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 17:08
24 listopada rusza Międzynarodowy Festiwal Nowych Zjawisk Audiowizualnych VIVISESJA. Imprezę poleca Czwórka!
Audio

Koncerty, projekcje multimedialne w przestrzeni miejskiej, wystawy, pokazy filmów, spotkania z artystami – takie i inne atrakcje szykują organizatorzy III Międzynarodowego Festiwalu Nowych Zjawisk Audiowizualnych VIVISESJA. Impreza pod patronatem Czwórki odbędzie się w dniach 24-27 listopada w Poznaniu.

– To innowacyjny projekt skierowany zarówno do młodych, jak i dojrzałych odbiorców, którzy zainteresowani są nowatorskimi zjawiskami ze świata sztuki – wyjaśniała w "Stacji Kultura" Marta Oblizajek z Fundacji Ad Arte.

Najmocniejszymi punktami programu VIVISESJI są koncerty. Na uroczystej inauguracji festiwalu wystąpi światowej sławy artysta – Frank Bretschneider, który w niebywały sposób łączy muzykę ze sztuką wizualną. Na scenie pojawi się także m. in. Addictive TV z Wielkiej Brytanii. – To mistrzowie łączenia obrazu z dźwiękiem. Na pewno zaprezentują niezłe show – zapewnia Marta Oblizajek.

Ciekawym punktem programu będą, odbywające się po raz pierwszy, pokazy freejayingu w przestrzeni publicznej. Na ulice Poznania wyruszą wozy transmisyjne wyposażone w wysokiej jakości projektory. Z wozów wyświetlane będą miksowane na bieżąco obrazy. – Freejaying to pokaz sztuki miksowania obrazów na żywo w przestrzeni – tłumaczy gość "Stacji Kultura".

W ramach VIVISESJI przewidziano kilka wystaw prezentujących dokonania z dziedziny sztuk wizualnych. Jedną z nich będzie Designer Toys - wystawa zabawek dla dorosłych, która odbędzie się ostatniego dnia festiwalu. – Zabawki wykonane z lateksu i płyt winylowych są symbolem współczesnej pop kultury oraz współczesnego designu i mody – wyjaśnia Marta Oblizajek.

Szczegółowe informacje i program festiwalu na stronie www.vivisesja.pl

Posłuchaj rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z Martą Oblizajek. Kliknij w ikonę dźwięku w ramce po prawej stronie.

ap

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka poleca: "Znudzony na śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 15:10
Pierwszy sezon przebojowego serialu HBO trafił na polski rynek na DVD pod patronatem Czwórki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze skrzydłami, na walizkach - Lech Majewski w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:49
Czwórka poleca kolekcję filmów jednego z najbardziej wszechstronnych a zarazem zagadkowych polskich reżyserów. Posłuchaj rozmowy z artystą w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń