X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Marek Wałkuski: wolność w Stanach nie jest tylko sloganem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 12:20
- Sam tak na początku myślałem. Po wielu latach przekonałem się, że amerykańska wolność jest dużo dalej posunięta niż w Polsce czy innych krajach europejskich - mówił Marek Wałkuski.
Audio
  • Marek Wałkuski w "Zapraszamy do Trójki - ranek" 17.09.2012
Marek Wałkuski
Marek WałkuskiFoto: Fot.: Gabriela Darmetko

/

Marek Wałkuski tłumaczył w Trójce, że zdecydował się na napisanie tej książki, bo miał poczucie, że w materiałach radiowych jest za mało czasu, by "wytłumaczyć Amerykę". - Czułem, że prześlizguję się po temacie - mówił.

Korespondent Polskiego Radia zaznaczył, że nie przelał na papier jedynie obserwacji, spostrzeżeń ze swojego pobytu w Stanach, ale starał się pogłębić swoją wiedzę.

Książka składa się z 13 rozdziałów, każdy z nich dotyczy innego tematu związanego z USA, na przykład tego, jak Amerykanie organizują sobie życie religijne. - Mnie to zafascynowało. W Polsce miałem zawsze problem z rolą Kościoła w państwie. Przed moim wyjazdem do Ameryki byłem trochę antyklerykalny. Natomiast tam nauczyłem się szanować wiarę. Amerykanie są bardzo religijni, a jednocześnie umieją trzymać się rozdziału Kościoła od państwa - wyjaśniał.

Dziennikarz podkreślał, że zależy mu na tym, by czytelnicy "Wałkowania Ameryki" poczuli amerykańskiego ducha, zrozumieli, jak się żyje w Ameryce.

Zapraszamy na dwa spotkania z Markiem Wałkuskim w Warszawie. Pierwsze odbędzie się 17 września o 18.00 w Trafficu i poprowadzi je Kuba Strzyczkowski . Drugie będzie miało miejsce 22 września – w ramach Dnia Otwartego w Trójce.  Autor "Wałkowania Ameryki” będzie do dyspozycji naszych gości między godziną 10.00 a 18.00.

Zachęcamy także do przeczytania recenzji Michała Nogasia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Ameryka prawdziwie "przeWałkowana"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 07:36
Czy można "opowiedzieć” Amerykę? Znaleźć jej statystycznego mieszkańca, zrozumieć jego postawy, podejście do religii i kwestii wolności? Opisać paradoksy, prawo tworzone na precedensach? Odbyć z czytelnikiem podróż, w czasie której spotka się dziesiątki osobowości? Można.
rozwiń zwiń