Polskie Radio
Section05
Kuba Strzyczkowski

Wiceminister zdrowia: powinniśmy być samowystarczalni

– Są u nas szwalnie, które mogą produkować kombinezony i maseczki. Już w kilkunastu fabrykach trwa taka produkcja. Szkoda, że od wielu lat Polska się jej wyzbywała. Myślę, że warto wrócić do tego, żeby kraj był samowystarczalny. Wytwarzanie odzieży ochronnej nie jest skomplikowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus granica Trójka Kuba Strzyczkowski Waldemar Kraska

Krzysztof Mazur: liczymy na to, że Tarcza Antykryzysowa wejdzie szybko w życie

– Mierzymy się z sytuacją bez precedensu, która będzie miała wpływ na cały system gospodarczy. Chcielibyśmy, aby pomoc, którą oferujemy w Tarczy Antykryzysowej, nie groziła ryzykiem destabilizacji systemu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Kuba Strzyczkowski Koronawirus w Polsce społeczeństwo Krzysztof Mazur tarcza antykryzysowa

Minister rolnictwa: UE na razie nie pomogła w kryzysie związanym z koronawirusem

– Unia Europejska do tej pory nie pomogła w niczym. Zrobiła tyle, że zapowiedziane wcześniej pieniądze, które były przeznaczone na politykę spójności – 25 mld euro w skali całej Wspólnoty – mogą być bardziej elastycznie wykorzystywane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski Unia Europejska Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Koronawirus w Polsce

Krew potrzebna od zaraz. Jak radzą sobie stacje krwiodawstwa?

Decyzją centrali Narodowego Funduszu Zdrowia do końca tygodnia zostały ograniczone przyjęcia na zabiegi i operacje planowane. Od 30 marca mają być one zupełnie wstrzymane, aby choć trochę zahamować kryzys związany z brakiem krwi. Do pomocy akcji krwiodawstwa zostali zaangażowani żołnierze, którzy przez ostatnie dni oddali 95 litrów krwi.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Witkowski Kuba Strzyczkowski zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce

Jacek Sasin o tarczy antykryzysowej. "Ma ułatwić przetrwanie i pomóc w odrodzeniu"

– W żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie jako państwo zrekompensować wszystkich strat, ale to ma być pewna ulga. Straty będą, dotyczące małych i średnich, jak i dużych firm, których na razie w tych rozwiązaniach nie ma – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jacek Sasin Kuba Strzyczkowski koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa

Wiceminister aktywów: dbamy o zdrowie Polaków i zdrowie gospodarki

– Działania polskiego państwa są nakierowane z jednej strony na ochronę zdrowia publicznego, na zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale też dbamy o zdrowie naszej gospodarki i w tym celu właśnie jest "tarcza antykryzysowa" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemister aktywów państwowych Maciej Małecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Ministerstwo Aktywów Państwowych Kuba Strzyczkowski Maciej Małecki