Kultura

"Baywatch. Słoneczny patrol" udany powrót do przeszłości?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 19:00
- Na korzyść filmu "Baywatch. Słoneczny patrol" działa to, że konwencja, która była wykorzystywana w serialach lat 90., jest tutaj wykpiona. Wiemy od samego początku, że to jest film zrobiony totalnie nie serio - ocenia Ola Salwa.
Audio
  • "Baywatch. Słoneczny patrol" udany powrót do przyszłości? (ABC popkultury - zestaw powiększony/Trójka)
Fragment plakatu filmowego Baywatch. Słoneczny patrol
Fragment plakatu filmowego "Baywatch. Słoneczny patrol"Foto: materiały prasowe

- Ten sposób potraktowania konwencji, mitu ratownika, który jest dużo potężniejszy, szybszy, bardziej atrakcyjny niż przeciętny ratownik z plaży, bardzo mi się spodobał. W serialu to była fantazja na temat superbohatera w ludzkim wcieleniu i w nowym filmie jest to śmiesznie wykpione - ocenia gość Jana Niebudka.

Czy "Baywatch. Słoneczny patrol" zrealizowany po latach to już kino feministyczne? Czy cała publiczność, która wyboerze się na ten film, pamięta serialową kreację Davida Hasselhoffa? Czy filmowe powroty do przeszłości często bywają udane?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy także o utworach muzycznych od dziesięcioleci pojawiających się na ścieżkach dźwiękowych, o historii stand-upów i teatralnych premierach.

***

Tytuł audycji: ABC popkultury - zestaw powiększony
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Ola Salwa (krytyk filmowy), Michał Sufin, Bartek Magdziarz, Sebastian Cybulski (stand-uperzy), Szymon Kaczmarek (reżyser teatralny) 
Data emisji: 16.06.2017
Godzina emisji: 15.07

gs/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Roger Moore. James Bond ery "Gwiezdnych wojen" i E.T.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 17:30
Jamesa Bonda zagrał siedem razy, najdłużej służąc jako agent Jej Królewskiej Mości. Jego agent 007 iskrzy humorem, który podobno cechował Moore'a także prywatnie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sezon "Twin Peaks". Gęsty i niepokojący

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 17:40
- Serial wraca w bardzo dobrej formie. Jest inny, bo przecież minęło aż 26 lat od jego premiery. Ale jest nawiązaniem do tego, co było i przywołuje trochę wspomnień - opowiadała w Trójce Kaja Szafrańska, serialowa ekspertka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hans Zimmer i muzyka, która buduje mosty

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 19:04
- Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w muzyce jest to, że budujemy nią mosty - mówi Hans Zimmer, bohater wyjątkowego wydania "ABC popkultury".
rozwiń zwiń