Kultura

#63PL, czyli o patriotyzmie w 63 sekundy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 16:20
- Zdumiewa nas ich odwaga, niesamowite podejście, to jak potrafią działać w grupie, a także to na jakim poziomie są konkursowe filmy. To właściwie małe etiudy filmowe - opowiada Alicja Myśliwiec o pracach nadsyłanych na konkurs #63PL przez młodych filmowców.
Audio
  • #63PL, czyli o patriotyźmie w 63 sekundy (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: SFIO CRACHO/shutterstock.com

Maria Skłodowska - Curie 510x 350
Skłodowska-Curie i jej trudna miłość do Polski

Konkurs skierowany jest do ludzi w wieku 15-20 lat, którzy chcą odpowiedzieć na pytania o patriotyzm i współczesnych bohaterów krótkim, trwającym 63 sekundy filmem artystycznym: fabularnym, animowanym lub graficznym. Wydarzenie organizowane jest po raz drugi przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera przy współpracy Onet.pl.

Co sprzyja odkryciu przez młodych twórców swojej miłości do ojczyzny? Kto zasiada w jury konkursu? Do kiedy można przysyłać prace? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy także m.in. o zbliżającym się 14. festiwalu Millennium Docs Against Gravity i o Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Dominika Baranowska (szefowa PR i marketingu festiwalu Millennium Docs Against Gravity), Marta Minorowicz (autorka filmu "Zud" pokazywanego w zeszłym roku na festiwalu Millennium Docs Against Gravity), Alicja Myśliwiec (rzecznik prasowa festiwalu Off Camera)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 21.09

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"American Honey". Porywająca podróż przez USA

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:20
Wśród premier filmowych tego tygodnia jest m.in. "American Honey" - amerykański dramat obyczajowy w reżyserii Andrei Arnold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński załatwia w Danii małżeńskie porachunki

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 12:25
- To właściwie rola marzenie. Płatny morderca, do tego dowcipny i ujmujący, który uwielbia brzydkie kobiety i ciągle pije wódkę - mówi Marcin Dorociński, który zagrał w duńskiej czarnej komedii "Małżeńskie porachunki". Film wchodzi właśnie do polskich kin.
rozwiń zwiń